שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ביהמ"ש: בקשת כור לחלוקה תדון בסוף אוקטובר

במסגרת המיזוג עם דסק"ש ביקשה החברה אישור לחלוקה על פי עודף של תזרים מזומנים על התחיבויות; ביהמ"ש קבע: הדיון יערך ב-28 באוקטובר - החברה תגיש תוך 30 יום חוות דעת כוללת על התחיבויותיה, תבקש את עמדת הרגולטורים, ותתייחס לנכונות הדירקטורים לשאת באחריות

מיקי גרינפלד 07:5512.08.13

בית המשפט קבע כי ההחלטה בבקשת כור לחלוקת דיבידנד תינתן לאחר דיון נוסף שייקבע ב-28 באוקטובר, ורק לאחר שהחברה תגיש לו תגובה של הנושים, הרשויות הרלבנטיות ומידת האחריות של הדירקטורים. 

 

החברה שבשליטת דסק"ש מקבוצת אי.די.בי הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב את הבקשה לחלוקה. על פי הבקשה, כור מעוניינת שהיקף הדיבידנד לחלוקה לא ייקבע על פי מבחן הרווח, אלא על פי מבחן יכולת הפירעון (הפרש בין שווי נכסים נזילים לסכום יתרת ההתחייבויות). לפי הבקשה, ברשותה מקורות נזילים של כ-3.74 מיליארד שקל. כור צירפה לבקשה חוות דעת כלכלית של ד"ר אדם רויטר מחברת חיסונים פיננסיים.

 

בית המשפט הורה לחברה להעביר את הבקשה לנושים, לשורה של רגולטורים לשם קבלת חוות דעתם - בהם כונס הנכסים הרשמי, רשות ניירות ערך ורשות המסים. כמו כן ביקש בית המשפט מכו להגיש חוות דעת כלכלית וכן חוות דעת של רואה חשבון מטעמה, שתכלול את התחייבויות החברה, שיעבודיה, פירוט תזרים המזומנים.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: יריב כץ

 

מסמך נוסף שדרש בית המשפט הוא את פרוטוקול הישיבה שבה אישרו הדירקטורים את הגשת בקשת החלוקה לביהמ"ש. בעניין זה מבקש ספציפית ביהמ"ש את התייחסותה של כור לסוגיית אחריות הדירקטורים למהלך של חלוקת הדיבידנד. בהחלטה מתבקשת כור לדווח לו על נושא "לאחריות הדירקטורים למצגים ולחוות הדעת אשר יוצגו בפני בית משפט זה לצורך קבלת האישור המבוקש ובדבר אחריותם לשאת בכל התחייבות שתהיה למבקשת בקשר לחלוקה המבוקשת".

 

"חוות הדעת תכלול התייחסות מפורשת ליכולת הפירעון שלה בהתחשב בתזרים הנזילות הנוכחי והצפוי של החברה, החלוקה המבוקשת והשפעתה על יכולתה לפרוע חובותיה ולקיים התחייבויותיה וחובותיה הקיימות והצפויות בהגיע מועד קיומם", נאמר בהחלטת השופטת המחוזית רות רונן, שקבעה כי כל המסמכים הנדרשים מהחברה ומהרשויות הרגולטוריות יוגשו לבית המשפט תוך 40 יום.  

 

כור דיווחה אתמול על אישור הליך המיזוג עם דסק"ש, וכל על תוצאותיה לרבעון השני, שבו רשמה רווח של 45 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x