$
בורסת ת"א

נציגי אי.די.בי לא הגיעו לאסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות

האסיפה מתקיימת בשעה זו במלון שרתון סיטי טאואר. בשלב הראשון ההצבעה תהיה על המתווה המועדף. החלופה הראשונה היא מתווה הנציגויות שגובש בשיתוף עם נציגות אי.די.בי פתוח. החלופה השנייה היא מתווה החלוקה בעין

יניב רחימי 18:0311.08.13

נציגי אי.די.בי לא הגיעו לאסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות הנערכת בשעה זו במלון שרתון סיטי טאואר ברמת גן. נאמן אחת הסדרות, יוסי רזניק, אמר כי החלק הראשון המתוכנן, דיווח של החברה, לא יתקיים בשל כך. עו"ד נעם שרון הציג את הטכניקה של ההצבעה. 

 

בשלב הראשון ההצבעה תהיה על המתווה המועדף. החלופה הראשונה היא מתווה הנציגויות שגובש בשיתוף עם נציגות אי.די.בי פתוח. החלופה השנייה, מתווה החלוקה בעין, היא המומלצת על ידי המומחה הכלכלי, אייל גבאי, מי שבישל ותפר בזמנו את מיתווה הנציגויות. לפי מתווה זה, יחוקו מניות אי.די.בי פתוח לבעלי החוב של א.די.בי אחזקות.

 

כמו כן, במידה ויבחר מתווה החלוקה בעין, המחזיקים נדרשים לבחור בין חלוקת כל מניות פתוח לבין האפשרות להשאיר במנגנון נאמנות את גרעין השליטה בפתוח, כדי למקסם את התמורה הפוטנציאלית למחזיקים. ההצבעה על השלב הראשון תסתיים מחר בצהריים.

 

בשלב השני, לאחר שיבחר המתווה המועדף, יעלו להצבעה שתי הצעות. זאת שנבחרה באסיפה המוקדמת לזאת שחברת אי.די.בי עשויה להציע. כתבי ההצבעה בנושאים אלו יוגשו עד יום חמישי, כך יתאפשר לנאמנים להגיע לאסיפת הנושים ב-18 עם התוצאות.

 

נוחי דנקנר (ארכריון) נוחי דנקנר (ארכריון) צילום: אוראל כהן

  

בתום הצגת התהליך הטכני של ההצבעות הציגו חברי הנציגות את המתווים העומדים להכרעת המחזיקים. מתווה הנציגויות זכה לביקורת מקרב כמה מהמחזיקים שטענו שאי אפשר להשוות אותו למתווה החלוקה בעין משום שיש בו חלק של אג"ח שיפרע בעוד שנים רבות.

 

התפתחות זו התאפשרה אחרי שממש בדקה ה־90 קיבל דנקנר בסוף השבוע ארכה נוספת מהשופט איתן אורנשטיין שדחה את ההצבעה על המתווים להסדר החוב באי.די.בי אחזקות ל־18 באוגוסט. עם זאת, אורנשטיין הותיר על כנו את המועד לקבלת ההחלטה הסופית בעניין הסדר החוב – 25 באוגוסט.

 

הדחייה הזו קנתה לדנקנר מעט מאוד זמן, והוא המשיך בסוף השבוע לפעול במלוא המרץ בשתי החזיתות: האחת, מציאת משקיע לאי.די.בי אחזקות עד ליום רביעי השבוע, והשניה, מכירת השליטה בכלל ביטוח עד 22 באוגוסט, שתעניק לנושי אי.די.בי פתוח שקט נפשי לפחות עד אמצע 2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x