שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

NSI שבשליטת חבס: עלייה בתפוסת הנכסים, הרעה בשיעור החוב

קרן הריט ההולנדית פרסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני; ההערכות הן שבחודשים הקרובים היא תידרש להגדיל את ההון העצמי

יניב רחימי 17:4410.08.13

בסוף השבוע פרסמה קרן הריט ההולנדית NSI, המוחזקת על ידי חבס (20.4%), את הדו"ח לרבעון השני של 2013.

נקודת האור היחידה בתוצאות היא השיפור הקל בשיעור התפוסה של נכסיה - מ-81.3% בסוף מרץ ל-81.5% בסוף יוני. מנגד, נרשמה הרעה בשיעור החוב של קרן הריט ביחס לערך נכסיה (LTV), שעלה מ-58% בסוף הרבעון הראשון ל-58.9% בסוף הרבעון השני.

 

המינוף הגבוה יחסית של NSI מהווה את עקב אכילס שלה. על מנת להגיע לרמת מינוף מקובלת, על NSI להפחית את שיעור ה-LTV מתחת לרף של 55%. אלא שהפחתות ערך של נכסים בהיקף גבוה של 80 מיליון יורו במחצית הראשונה של 2013, מתוכם 37.6 מיליון יורו ברבעון השני, הביאו לתוצאה הפוכה ולעלייה בשיעור המינוף.

 

הרצל חבס הרצל חבס צילום: יובל חן

ההערכות הן שבחודשים הקרובים NSI תידרש להגדיל את ההון העצמי שלה, ככל הנראה באמצעות הנפקת זכויות. בתרחיש כזה, רצוי מאוד מבחינתה של חבס, בעלת המניות הגדולה ב-NSI, שיהיו בקופתה המזומנים הנדרשים כדי להשתתף בגיוס, אחרת שיעור האחזקה שלה ידולל במחירי שפל.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", למרוץ אחר נכסיה של חבס הצטרפה בשבוע שעבר גם הקרן הבריטית דואט (DUET) שהגישה הצעה מחייבת לרכישת אחזקותיה של חבס ב-NSI לפי מחיר השוק -- 5.5 יורו למניה. קרן דואט התנתה את הצעתה בכך שבעל השליטה בחבס, הרצל חבס, המשמש גם יו"ר NSI, יתפטר מתפקידו ב-NSI עד למועד רכישת מניות NSI מחבס. בימים הקרובים יתפרסמו תוצאות הצבעת מחזיקי איגרות החוב של חבס שהתקיימו בסוף השבוע שעבר ושבמסגרתן נתבקשו לבחור בין ההצעה של אספן לזו של קרן דואט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x