$
בורסת ת"א

מכתשים אגן: הרווח הנקי גדל ב-14.7%

החברה פרסמה את דוחותיה לרבעון השני: המכירות ברבעון עלו ב-.2.5% ל-803 מיליון דולר; המכירות בצפון אמריקה נחלשו בשל תנאי אקלים קשים והצטברות מלאי בצינורות השיווק

מיקי גרינפלד 09:5607.08.13

חברת האגרוכימיה (כימיה וחקלאות) מכתשים אגן דיווחה היום (ב') על תוצאות הרבעון השני. המכירות ברבעון הסתכמו ב-803 מיליון דולר, לעומת 783 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2012 - גידול של 2.5%.

 

החברה מציינת כי מכירותיה גדלו במרבית אזורי הפעילות, למעט צפון אמריקה. שם נפגעו המכירות בעיקר בשל תנאי אקלים קשים והצטברות מלאי בצינורות השיווק. כמו כן מציינת החברה כי בניכוי השפעת שערי חליפין צמחו המכירות בשיעור של 3.8% ברבעון.

 

ארז ויגודמן ארז ויגודמן צילום: תומי הרפז

 

בשורה התחתונה גדל הרווח הנקי של החברה בשיעור של 14.7% והסתכם בסך של 48.2 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 42.0 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח התפעולי ברבעון השני הסתכם בסך של 93.3 מיליון דולר (11.6% מהמכירות) לעומת סך של 100.8 מיליון דולר (12.9%מהמכירות) בתקופה המקבילה.

 

ארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן, אמר לאחר פרסום הדוח כי החברה המשיכה את המומנטום העיסקי גם ברבעון השני ובמחצית הראשונה של שנת 2013.

 

"הצגנו צמיחה אורגנית במרבית אזורי הפעילות שלנו למרות תנאי שוק מאתגרים. תהליכי מימוש הפוטנציאל העיסקי הגדול בסין, אותם אנו מקדמים בימים אלה, יאפשרו יצירת תשתית שתתמוך בכלל הפעילות הגלובלית שלנו, תחזק את מעמדנו התחרותי, ותאפשר לנו המשך צמיחה בסין ובשווקים צומחים מרכזיים נוספים, תוך המשך ההתרחבות והצמיחה הרווחית בשנים הבאות", אמר ויגודמן.

 

מכתשים אגן הנה חברה גלובלית ולה כ־30 מפעלים ברחבי העולם, מתוכם רק שלושה בישראל. השליטה במכתשים אגן (60%) נרכשה לפני שנתיים על ידי כימצ'יינה הסינית תמורת 2.4 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x