$
בורסת ת"א

יעקב לוקסנבורג: "אין כוונה לראות את הדם של בן-דב נשפך ברחובות"

מחזיק האג"ח הגדול בסאני מגן על בעל השליטה: "מבחינתי הוא מזרים 50 מיליון שקל לסאני ועובד כבר שנתיים ללא שכר"

גולן חזני ויניב רחימי 08:3806.08.13

מחזיקי האג"ח של סאניו סקיילקס, שבשליטת אילן בן־דב, החלו אתמול בהצבעות על דחיית בקשת הפירוק של החברה בעקבות המגעים המתקדמים להסדר משותף בסאני וסקיילקס. מגעים אלה מחליפים את האפשרות שקרן ויולה תלווה לסקיילקס 200 מיליון שקל, לאחר שהאחרונה לא עמדה בתנאים הדרושים להלוואה.

 

"לא אדמות ברומניה"

בעל האג"ח הגדול בסאני הוא יעקב (לוקסי) לוקסנבורג באמצעות חברת לפידות שבשליטתו. בשיחה עם "כלכליסט" טוען לוקסנבורג כי מדובר בהסדר טוב למחזיק

י האג"ח ויוצא להגנתו של בן־דב.

 

"כולם אומרים שה־NAV (שווי נכסי נקי - ג"ח וי"ר) של סקיילקס שלילי. בא בן־דב וקונה מניות ב־20 מיליון שקל לפי שווי של 135 מיליון שקל, ונוסף לכך מנחית את האג"ח שלו ומתחייב לרכוש נכסים נוספים. הוא מזרים מבחינתי 50 מיליון שקל לסאני. זו לא תרומה? הוא גם עובד חינם, ללא שכר, כבר שנתיים, אז אי אפשר לומר שהוא לא מביא דבר להסדר", אומר לוקסנבורג.

 

"מלבד זאת, בן־דב הוא שמפעיל את סמסונג (סקיילקס היא בעלת הזיכיון למכירת מוצרי הסלולר של סמסונג בישראל - ג"ח וי"ר), שכל ההסדר נסמך עליה".

 

אבל עדיין מדובר בחוב של 1.1 מיליארד שקל בסקיילקס ושל 250 מיליון שקל בסאני.

"מה נותנים לו בסך הכל? אוויר של שנתיים וחצי. החברה חזקה ויכולה לשרת את החוב. אנחנו לא הולכים לתלות בראש חוצות את בן־דב או מישהו אחר. זו החלטה כלכלית נקייה. לא נעשה 'תמות נפשי עם פלשתים', לחברה יש זכות קיום. אנחנו משאירים הזדמנות לבעלי האג"ח לקבל את מלוא החוב".

 

יש תספורת של 40%–50% במתווה הזה.

"אני לא חושב כך. אם בשנה הבאה השוק ייתן לסקיילקס עוד רבעון ועוד רבעון, ערך האג"ח יהיה גבוה מאוד. אלה לא עסקי חול או אדמות ברומניה, זו חברה בעלת תזרים מזומנים מנצח. אם סקיילקס תמשיך לעבוד כמו שהיא עובדת כיום, מחיר האג"ח שלה יגיע בתוך שנה ל־80 אגורות.

 

"אל תשכח שהדחייה מתייחסת רק ל־75% מהחוב. 25% מהחוב הוא משלם לפי השטר (הכוונה לסקיילקס - ג"ח וי"ר). נוסף על כך, בן־דב משעבד את המניות של פרטנר - בהיקף 65 מיליון שקל - למחזיקי האג"ח. עם המניות של מובילאיי שישועבדו מדובר ב־80 מיליון שקל, וסאני מחזיקה גם במניות סקיילקס בשווי 80 מיליון שקל. סך הכל אלה ביטחונות של 160 מיליון שקל על אג"ח של 180 מיליון שקל. מדובר בהחזר של כמעט 90 אגורות על אג"ח שנסחרות ב־25 אגורות. אני מקווה שהמצביעים יחליטו בעד, זה הסדר טוב. אין לנו כוונה לראות את הדם של בן־דב נשפך ברחוב".

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

אג"ח חדשות ללא ריבית

הסדר החוב של סאני מבוסס על מחיקת כל החוב של החברה למחזיקי האג"ח ולנושים הלא מובטחים ועל הנפקת שתי סדרות אג"ח תמורת השלוש הקיימות.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

היקף סדרה אחת (ה') יהיה 115 מיליון שקל ע"נ, וההיקף של הסדרה השנייה (ד') ייקבע בהמשך, על פי הפער שבין יתרת החוב של סאני למחזיקי האג"ח ולנושים הלא מובטחים, לסכום של 100 מיליון שקל ע"נ. על הפער שיתקבל יתווספו לנושים 15%. שתי הסדרות החדשות יהיו צמודות למדד, אך לא יישאו ריבית. הן ייפרעו בשלושה תשלומים שנתיים שווים, והתשלום הראשון יהיה בתום 4.5 שנים מהמועד הקובע של ההסדר.

 

לסאני תהיה אפשרות לערוך פדיון מוקדם של אג"ח ד' בתרחיש של מימוש מניות סקיילקס שמחזיקה סאני, מהלך שיצמצם את המח"מ של הסדרה. עם זאת, פדיון מוקדם ישקף תספורת, מאחר שבהתאם לתנאים המפורטים בהסדר הוא יתבצע לפי 90%–95% מהערך המתואם של האג"ח באותה העת.

 

לפי מתווה ההסדר, אמנם בן־דב לא יזרים מזומנים לחברות, אבל הוא ירכוש מניות סקיילקס בהיקף 15 מיליון שקל מידי סאני עם אופציה לרכישת מניות נוספות ב־5 מיליון שקל. כמו כן, בעל השליטה העניק רשת ביטחון לרכישת השליטה בתפוז ב־10 מיליון שקל אם לא יימצא רוכש אחר, וסאני תמכור מניות מובילאיי ב־10 מיליון שקל נוספים. עוד הסכים בן־דב שהאג"ח שהוא מחזיק בסאני, בהיקף 10 מיליון ע"נ, יהיו נחותות לעומת המחזיקים האחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x