$
בורסת ת"א

"ערמוני מנסה להבריח את אלשטיין ולפוצץ את העסקה"

גורמים בנציגות אי.די.בי פתוח טוענים כי יואב ערמוני, מנהל קופות הגמל של קרן גלעד, מציב במתכוון דרישות קיצוניות לאלשטיין ודנקנר, ובהן שהשניים יזרימו לאי.די.בי פתוח סכום הגבוה ב־100 מיליון שקל מזה שהציעו במתווה ההסדר כדי לטרפד קבלת הסכם זה

גולן חזני 08:3906.08.13

ניצחון לנאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות במאבק עם יואב ערמוני באשר למתווה ההסדר המוצע מול נוחי דנקנר ואדוארדו אלשטיין.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בישיבה שקיימה הנציגות עם הנאמנים התקפל ערמוני והסכים למתווה שמציע היועץ הכלכלי של הנציגות איציק עידן, שהיה קרוב יותר לעמדה של אדוארדו אלשטיין. "אלשטיין כבר שם 100 מיליון שקל לטובת ההסדר הזה. אי אפשר לבוא ולבטל את האיש. הוא רוצה להשקיע", אמרו הנאמנים מורן מאירי ויוסי רזניק לערמוני בישיבה.

בימים האחרונים התגלעו חילוקי דעות מהותיים בתוך נציגות אי.די.בי אחזקות באשר למתווה ההסדר מול נוחי דנקנר ואדוארדו אלשטיין. נאמני בית המשפט איציק עידן ויוני שר תומכים במתווה שמגבשים דנקנר ואלשטיין, שעל פיו יזרימו השניים 780 מיליון שקל לפי שווי של 822 מיליון שקל לאי.די.בי פתוח, ואילו חבר הנציגות יואב ערמוני דורש שיוזרמו 885 מיליון שקל לפי שווי 944 מיליון שקל לאי.די.בי פתוח.

 

 

אלשטיין מעוניין בהבנות

אלשטיין, שמנהל מגעים מחודשים עם דנקנר על הסדר באי.די.בי, פנה ביום חמישי למחזיקי האג"ח כדי לוודא שנקודת הפתיחה למו"מ הנוכחי מולם תהיה זהה לנקודה שבה הופסק. ואולם, בעוד אלשטיין מעוניין להגיע להבנות עם הנציגות עוד לפני חתימת המתווה מול דנקנר, הכין ערמוני - מנהל קופות הגמל הוותיקות של קרן גלעד - מתווה משלו, שלדברי גורמים בנציגות נועד "להבריח את אלשטיין מהעסקה ולפוצץ אותה".

 

אותם גורמים שבו והזכירו כי האחזקה של קרן גלעד באג"ח אי.די.בי פתוח גדולה מהאחזקה שלה באג"ח אי.די.בי אחזקות וכן את קרבתו של ערמוני לאיל גבאי, המומחה מטעם בית המשפט שעשוי להתמנות למנהל מיוחד באי.די.בי אם המו"מ להסדר ייכשל. ערמוני מצדו טען כי עסקת כלל ביטוח מגדילה את שווייה של אי.די.בי פתוח ועל כן הסכומים צריכים להיות שונים וגבוהים יותר, וכי אם אלשטיין איננו מקבל את התנאים, אין טעם להתקדם להסכם מפורט איתו.

 

ערמוני דרש כי אלשטיין יזרים לנאמנות 500 מיליון שקל השבוע ועוד 300 מיליון שקל עד תחילת ספטמבר 2014. כמו כן, הוא מעוניין לקבל זכות וטו לבעלי מניות המיעוט על מינוי ליו"ר החברה ואי־מתן פטור מתביעות. על פי ההצעה שבה תומך עידן, ההזרמה של אלשטיין תלך רק בחלקה (600 מיליון שקל) לקופת אי.די.בי פתוח, ואילו 180 מיליון שקל יחולקו למחזיקי האג"ח, שיקבלו בסך הכל 350 מיליון שקל במזומן.

 

המתנגדים לערמוני בנציגות, כולל הנאמנים, מבקשים להביא את ההצעה של אלשטיין להצבעת מחזיקי האג"ח ולסכם עליה עם אדלשטיין קודם לכן.

 

מיילים שנשלחו בסוף השבוע בקבוצת נמענים של הנציגות כללו האשמות של ערמוני, שלפיהן נאמני האג"ח מעוניינים להאריך את המו"מ מול אלשטיין לצורך קבלת תשלומים נוספים וגרמו לעלבון בקרב הנאמנים. שלשום נערכה ישיבת נציגות סוערת, ובה השתתף לראשונה אוהד אלוני כנציג מקרב הציבור. קבוצת תמורות, בראשות יואב להמן ויהודה כהנא, שאף היא מייצגת מחזיקים פרטיים, מתנגדת למתן פטור מתביעות לדנקנר ודורשת מחברי הנציגות ערמוני ועוזי דנינו להפסיק לפעול במצב של ניגוד עניינים שבו הם מצויים כדבריה.

 

יואב ערמוני יואב ערמוני צילום: עמית שעל

 

לחץ לייצר אלטרנטיבה להצעת הנציגות

ככל שקרב המועד להצבעות המוקדמות של מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות (שייערכו ביום ראשון הקרוב - ג"ח) גובר הלחץ על בעל השליטה נוחי דנקנר בשתי חזיתות.

 

החזית הראשונה היא להציג משקיע באי.די.בי אחזקות. הסיבה - המומחה הכלכלי מטעם בית המשפט איל גבאי המליץ לבית המשפט לתמוך במתווה ההסדר שהציעו בעלי הנציגות ולא במתווה שהציע בעל השליטה דנקנר, משום שהוא לא ספציפי דיו בנושא המשקיע וזהותו. ככל שיציג דנקנר משקיע, הדבר עשוי להביא לתחייתו של המתווה שהציע. על כן בימים האחרונים מנהל דנקנר מו"מ מול אדלשטיין ומול קבוצת משקיעים חרדים אמריקאים בעניין זה.

 

החזית השנייה היא חזית העסקה למכירת כלל ביטוח. אם העסקה תיחתם עד למועד הצבעות בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות - הדבר עשוי להשפיע על המתווים שיעמדו להצבעה.

ערמוני לא הגיב לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x