$
בורסת ת"א

קומפיוג'ן חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם באייר בהיקף של חצי מיליארד דולר

ההסכם כולל מחקר, פיתוח ומסחור של אימונותרפיה לסרטן - גישה שמטרתה להילחם בסרטן על ידי עירור תאי מערכת החיסון של הגוף עצמו לתקוף את הגידול

שי סלינס 13:3605.08.13

 

משמאל ד"ר ענת כהן-דייג נשיאת ומנכ"ל קומפיוג'ן משמאל ד"ר ענת כהן-דייג נשיאת ומנכ"ל קומפיוג'ן צילום: ישראל מלובני

 

קומפיוג'ן, הודיעה היום (ב') כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה בתחום הסרטן עם חטיבת הבריאות של ענקית התרופות מגרמניה - באייר (Bayer HealthCare).

 

על פי תנאי ההסכם, קומפיוג'ן תקבל תשלום ראשוני של 10 מיליון דולר, והיא זכאית לקבל למעלה חצי מיליארד דולר בתשלומים עבור אבני דרך פוטנציאליות של שתי תכניות הפיתוח, לא כולל תשלומי אבני דרך של עד 30 מיליון דולר הקשורים בפעילות פרה-קלינית. בנוסף, קומפיוג'ן תהיה זכאית לתמלוגים על מכירות נטו גלובליות של כל מוצר שיפותח במסגרת שיתוף הפעולה.

 

על פי ההסכם, באייר וקומפיוג'ן ינהלו ביחד תוכנית מחקר פרה-קלינית. לאחר מכן, לבאייר תהיה שליטה מלאה על המשך הפיתוח וכן זכויות מסחור עולמיות על תרופות פוטנציאליות לטיפול בסרטן.

 

דר' ענת כהן-דייג, נשיאה ומנכ"לית קומפיוג'ן: "שיתוף הפעולה מתרכז בפיתוח טיפולים אימונותרפיים לסרטן המבוססים על נוגדנים כנגד שתי מטרות חלבוניות מבטיחות המווסתות את פעילות מערכת החיסון. בנוסף, אנו סבורים שהחיזוי והוולידציה של שתי מטרות אלו, בעזרת תשתיות החיזוי החישוביות שלנו המתאימות ליישומים רבים ומגוונים, נותנים משנה תוקף למחויבות ארוכת השנים שלנו לביסוס היכולות הייחודיות של קומפיוג'ן".

 

מה דעתך על מניית קומפיוגן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אימונותרפיה היא גישה שמטרתה להילחם בסרטן על ידי עירור תאי מערכת החיסון של הגוף עצמו לתקוף את הגידול. הגידול הסרטני וסביבתו מדכאים את יכולתם של חולים לפתח תגובה חיסונית יעילה כנגד הגידול, ועקב כך מאפשרים, את צמיחת הגידול ואת הישרדותו. קומפיוג'ן גילתה שני חלבונים חדשים המווסתים את פעילות מערכת החיסון ואשר עשויים למלא תפקיד מפתח בדיכוי מערכת החיסון.

 

החברה נסחרת בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי שוק של כמיליארד שקל, זאת לאחר שהכפילה את שוויה ב-12 החודשים האחרונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x