$
בורסת ת"א

חלל תעניק אופציות לבכירים בתוך הכסף

על פי מדיניות התגמול שקבעה חלל, השכר המקסימלי למנכ"ל דוד פולק יעמוד על 120 אלף שקל בחודש ברוטו לעומת 90 אלף שקל כיום

אסף גילעם 09:3004.08.13

חברת חלל תקשורת שבשליטת שאול אלוביץ' (64.5%), העוסקת בשיווק שירותי תקשורת באמצעות לווייני "עמוס", פרסמה בסוף השבוע האחרון את מדיניות התגמול שלה ומקדמת הקצאת אופציות למניות החברה למנכ"ל ולמשנה למנכ"ל בשיעור של 1.04% מהמניות.

 

על פי מדיניות התגמול שקבעה חלל, השכר המקסימלי למנכ"ל דוד פולק יעמוד על 120 אלף שקל בחודש ברוטו (לעומת 90 אלף שקל כיום). שכר המשנה יצחק שינברג יעמוד על 80 אלף שקל מקסימום (לעומת 60 אלף שקל), וסמנכ"לים אחרים יסתפקו ברף מקסימלי של 55 אלף שקל בחודש.

 

עמוס 6 עמוס 6

 

בשונה ממרבית החברות, בחלל מפרטים את מרבית היעדים שבהם נדרשים המנכ"ל והמשנה לעמוד ב־2013 כדי להיות זכאים למענק השנתי. פולק יקבל בונוס בהיקף שש משכורות עבור כל פרויקט רכישת לוויין. אם יעמוד ביעדי ה־EBITDA (לא מפורטים), יכול לקבל פולק מענק נוסף בהיקף של עד 5.63 משכורות. הדירקטוריון יגדיר לפולק יעדים משתנים נוספים (למשל, יעדי תפוסה במקטעי חלל), שיוכלו להקנות לו מענק נוסף בהיקף של עד 4.5 משכורות חודשיות.

 

החברה מאמצת גם את האפשרות לחלק לעובדיה אופציות כל עוד השווי המרבי במונחים שנתיים לא יעלה על מחצית מהשכר הכולל של אותו נושא משרה. לפי הקצאת האופציות המתוכננת, המנכ"ל פולק יהיה זכאי ל־155 אלף אופציות (בערך כולל של 3.27 מיליון שקל) במחיר מימוש של 53.24 שקל למניה לעומת מחיר המניה כיום - 55 שקל.

 

בעבודת ההשוואה של פרופ' משה צבירן מצוין כי התגמול ההוני של פולק ושינברג לעומת חברות דומות מצוי מעל למקסימום המדגם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x