$
בורסת ת"א

"ליאו ליידרמן לא רואה בעליית מחירי הנדל"ן בישראל בועה"

כך לפי מיטב-דש על בחירתו של ליאו ליידרמן לנגיד בנק ישראל. אי.בי.אי: "בהעדפה של ליידרמן על פני פלוג, פספסו נתניהו ולפיד את ההזדמנות לקנות שקט תעשייתי בבנק ישראל"

שי סלינס 12:1701.08.13

"ליידרמן לא רואה בעליית מחירי הנדל"ן בישראל בועה בדומה למה שהתרחש במדינות האחרות, מכיוון ששיעור העלייה בישראל היה נמוך הרבה יותר ומרבית הביקושים הינם אמיתיים שבאו לאחר תקופה של מחסור בהיצע. הוא פחות חושש מירידה חדה במחירי הנדל"ן תוך גרימת נזקים לכלכלה ולמערכת הפיננסית", כך טוען אלכס זבז'ינסקי ממיטב-דש בהתייחסות ראשונה לבחירתו של ליידרמן לתפקיד של נגיד בנק ישראל במקומו של סטנלי פישר.

 

"על סמך דבריו של ליידרמן בשנה האחרונה ניתן לקבל כמה רמזים על 'המטען' שצפוי להביא לבנק ישראל. תחזיותיו והערכותיו, כפי שבאו לידי ביטוי בדבריו או בתחזיות שפרסם בנק הפועלים לא היו בדרך כלל רחוקות מאוד מהקונצנזוס, לא בתחומים הריאליים ולא המוניטאריים", אמר זבז'ינסקי.

"התבטאויותיו של ליידרמן היו יחסית פסימיות לגבי המשק האירופאי והוא אף התקשה לראות הגעה לפתרון המשבר באירופה בלי הסדר חוב כולל. לגבי ארה"ב היה אופטימי הרבה יותר. הנגיד החדש עשוי להיות סובלני קצת יותר מקודמו לגירעונות הממשלתיים. הוא מאמין שאסור להשלים עם הצמיחה הנמוכה הקיימת שהיא קטנה מפוטנציאל הצמיחה של המשק", אמר זבז'ינסקי.

 

 

ליאו ליידרמן ליאו ליידרמן צילום: צביקה טישלר

רפי גוזלן, הכלכלן הראשי באי.בי.אי בית השקעות התייחס גם הוא למינוי של ליידרמן ואמר: "בעצם ההעדפה של ליידרמן על פני פלוג, פספסו נתניהו ולפיד את ההזדמנות לקנות שקט תעשייתי בבנק ישראל, מכיוון שמינויה היה נתפס כהמשך ישיר למדיניותו של הנגיד היוצא פישר ובשל ניסיונה והיכרותה עם תהליכי העבודה בבנק, בפרט בעתות משבר.

  

"מבחינת הערכת תמונת המצב הכלכלית, ההתבטאויות האחרונות של ליידרמן משקפות צפי להאטה בפעילות המשק בשנה הקרובה והמשך סביבת ריביות נמוכה בעולם, כך שמבחינה זו הסיכוי להפחתת ריבית נוספת עד לסוף השנה נותר להערכתנו בעינו", הוסיף גוזלן.

 


 

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, התייחס להשפעה של בחירת ליידרמן על המסחר בשוק המט"ח: "לאור החשיבות שהנגיד הנבחר נותן לעידוד הייצוא והצמיחה צפויה לו מלאכה רבה, לאור האירועים בזירה המקומית והגלובלית ובהם השפעת ההאטה בצמיחה הגלובלית, לצד המעבר לצריכת גז. בשלב הנוכחי ובמסגרת המדיניות עליה הכריז הנגיד היוצא, פרופסור סטנלי פישר, בנק ישראל צפוי להמשיך ולתמוך בשער החליפין, בין היתר באמצעות רכישת דולרים", הסביר עוד פריימן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x