$
בורסת ת"א

סומוטו השלימה הנפקה של 20.1 מיליון שקל

לאור עודפי ביקוש, הקצתה החברה כמות נוספת של רבע מיליון מניות ו-50 אלף כתבי אופציה

ערן סוקול 21:4631.07.13
חברת סומוטו המציעה פתרונות מתקדמים להפצת תוכנות הודיעה היום (ד') על תוצאות ההנפקה הראשונית לציבור של מניותיה בבורסה של ת"א.

במסגרת המכרז, אשר כלל כ-6.4 מיליון מניות, וכן כ-1.3 מיליון כתבי אופציה, נרשמו ביקושים בסך כ-54.7 מיליון שקל והמחיר במכרז נסגר על 3.03 שקל למניה. לאור עודפי הביקוש, הקצתה החברה כמות נוספת של כרבע מיליון מניות וכ-50 אלף כתבי אופציה. בכך הסתכם היקף הגיוס המיידי בכ-20.1 מיליון שקל.

 

מן החברה נמסר, כי ההון שגויס ישמש להגדלת בסיס ההון על מנת להרחיב ולהאיץ את פעילותה הנוכחית כמו גם כניסה לתחומי פעילות חדשים בתחום מובייל ואזורים גיאוגרפים נוספים.

 

בן גירון מנכ"ל החברה מסר: "הביקושים שהתקבלו במסגרת ההנפקה משקפים את אמון המשקיעים ביכולות החברה ובהנהלתה להשיא ערך ואנו מתכוונים לעבוד קשה על מנת להצדיק אמון זה. כספי ההנפקה יאפשרו את המשך הפיתוח והאצת הצמיחה של החברה הן בתחומי הפעילות הקיימים, הן באזורים גיאוגרפיים נוספים והן בתחום המובייל."

 

בראש דירקטוריון סומוטו, עומד היו"ר שוקי אברמוביץ' אשר כיהן בעבר כמנכ"ל בחברות בנות של כלל פיננסים לתקופה של כארבע שנים (בין השנים 2005-2009) ונחשב לאחד המנכ"לים המוערכים בחברה.

 

יו"ר סומוטו, שוקי אברמוביץ' יו"ר סומוטו, שוקי אברמוביץ' צילום: עמית שעל

 

ברבעון הראשון של 2013 הסתכמו הכנסות החברה ב־22 מיליון שקל עם רווח נקי של 4.1 מיליון שקל. ב־2012 עמדו הכנסות החברה על 37.1 מיליון שקל והרווח הנקי הסתכם ב־1.5 מיליון שקל. מנכ"ל החברה הוא בן גירון (32%), ממקימי SweetIM שנמכרה לפריון בתמורה ל־57 מיליון דולר, וסמנכ"ל הפיתוח הוא אייל יעקב (28%).

 

חברת סומוטו הפועלת בתחום סרגלי הכלים, הוקמה בשנת 2009 ועוסקת במתן שירותי הפצה של תוכנות ממומנות באמצעות מערכת התקנה חכמה המזהה תוכנות וקבצים המותקנים על המחשב ומתוך כך מציעה למשתמש להתקין תוכנות ממומנות בהתאם לצרכיו והעדפותיו. לפי דיווחי החברה היא מפיצה כיום יותר מעשרת אלפים תוכנות שונות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x