$
שווקי חו"ל

הדסונ'ס ביי קומפני תרכוש את סאקס תמורת 2.9 מיליארד דולר

בעלי רשת הכלבו לורד אנד טיילור תאחד בעסקה בין כמה מהמותגים המוכרים ביותר בתעשיית הקמעונות. החברה המשולבת תפעיל 320 סניפים, ביניהם 179 חנויות כלבו ביעדים מרכזיים ברחבי ארה"ב וקנדה

בלומברג 16:0229.07.13

הדסונ'ס ביי קומפני (HBC), שבבעלותה רשת הכלבו לורד אנד טיילור, הודיעה על כוונתה לרכוש את סאקס תמורת 16 דולר למניה, בעסקת מזומן, המוערכת בשווי 2.9 מיליארד דולר, כולל חוב.

 

ההסכם אושר על ידי מועצות המנהלים של כל אחת מהחברות, והעסקה תושלם ככל הנראה לפני סוף השנה הקלנדרית, אם כי היא עדיין צריכה לזכות באישור בעלי המניות של סאקס ושל הרגולטורים.

 

סניף של סאקס סניף של סאקס צילום: בלומברג

 

העסקה מאחדת בין כמה מהמותגים המוכרים ביותר בתעשיית הקמעונות ותציע הן פריטים יוקרתיים והן פריטים מוזלים. החברה המשולבת תפעיל 320 סניפים, ביניהם 179 חנויות כלבו ביעדים מרכזיים ברחבי ארצות הברית וקנדה, וכן שלושה אתרי אינטרנט. בהדסון ביי מעריכים כי בתוך שלוש שנים המכירות המשולבות יעמדו על 100 מיליון דולר קנדי.

 

"הפורטפוליו הנוכחי של המותגים הללו יוצר קמעונאית אופנה מובילה בצפון אמריקה", הכריז מנכ"ל ויו"ר הדסונ'ס ביי, ריצ'רד בייקר. "לאורך השנים פיתחתי קשר עם סאקס, ואני נרגש מכך שאני מוסיף את אחד ממותגי היוקרה המזוהים ביותר בעולם למשפחת הדסונ'ס ביי".

 

מנכ"ל ויו"ר סאקס, סטיב סדובי הגיב אף הוא: "אנחנו מאמינים כי עסקה זו מספקת שווי לבעלי המניות שלנו, שכן סאקס פיפת' אווניו מהווה התאמה מעולה לארגון HBC".

 

במסגרת העסקה, תיכנס סאקס גם לקנדה, שבה מפעילה הדסונ'ס ביי כבר 90 סניפים.

 

ב-HBC התחייבו לשמר ואף להתבסס על מעמדה האייקוני של סאקס פיפת' אווניו. סאקס תפעל באופן נפרד תחת המטריה של HBC ותפעיל צוותי שיווק ומכירות משל עצמה. כמו כן, המטה שלה יישאר בניו יורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x