$
בורסת ת"א

ברשות ני"ע סבורים: יש די ראיות להעמיד את נוחי דנקנר לדין

הרשות סיימה את החקירה נגד דנקנר, איתי שטרום ועדי שלג והתיק עבר לפרקליטות מחוז ת"א שתקיים שימוע ותכריע האם להגיש אישום בגין השפעה בדרכי תרמית על שערי מניית אי.די.בי; דנקנר: "לא יזמתי או הפעלתי שום מהלך תרמיתי"

תומר גנון וזוהר שחר לוי 21:0223.07.13

רשות ניירות ערך סבורה שישנן ראיות להעמדה לדין של נוחי דנקנר בגין השפעה בדרכי תרמית על שערי מניית אי.די.בי, וזאת כדי לשפר את סיכויי הצלחת הנפקתה והמחיר שיתקבל בה. כך גם בנוגע לשני המעורבים הנוספים בפרשה - איתי שטרום ועדי שלג. אתמול הודיעה הרשות על סיום החקירה, שממנה עולה חשד למעורבותם של השלושה בעבירות של תרמית בניירות ערך, בעבירות דיווח, בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, במרמה, בהפרת אמונים בתאגיד וכן בחשד לעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

 

נוחי דנקנר. "אני בטוח שהאמת תתברר במהרה" נוחי דנקנר. "אני בטוח שהאמת תתברר במהרה" צילום: יריב כץ

 

חשש למצוקה תזרימית

 

ההנפקה שעמדה במרכז חקירת הרשות נערכה במהלך פברואר 2012. על פי ממצאי החקירה, מאמצע שנת 2011 עלה החשש שאי.די.בי עלולה להיקלע למצוקה תזרימית על רקע מועדי פירעון קרובים של חלק מאיגרות החוב שהנפיקה בעבר. על כן ביקשה החברה לגייס כ־342 מיליון שקל באמצעות הנפקה.

 

 

 

ברשות חושדים כי שטרום ושלג פעלו עם אחרים במרמה "המכוונת להשפיע על שער מניות אי.די.בי כדי לשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה באמצעות עסקאות תרמיתיות של עשרות מיליוני שקלים", כך כתבה הרשות בבקשה לשחרור המעורבים ממעצרם בתנאים מגבילים. "על פי ממצאי החקירה", טענה הרשות, "יזם דנקנר את התוכנית התרמיתית, היה בין נהניה העיקריים ואף דאג למימונה באופן משמעותי".

 

"לא יזמתי שום מהלך תרמיתי"

 

עמדת הרשות על הראיות שנאספו תיבחן כעת בידי מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), בראשות עו"ד אורלי דורון. המחלקה ליוותה את החקירה מאז ראשיתה. לאחר שהפרקליטות תכריע אם יש ראיות לכאורה להעמדה לדין, היא תזמן את המעורבים לשימוע בטרם הגשת כתב אישום, ולאחר מכן תקבל החלטה סופית בתיק. לדברי עורכי דין בכירים המייצגים בתיקי ניירות ערך, מדובר באחת החקירות המהירות של הרשות, ונראה שגם ההכרעה אם יועמדו לדין תתקבל במהרה.

 

 

 

מנוחי דנקנר נמסר: "לא יזמתי שום מהלך תרמיתי, לא פעלתי ולא הפעלתי אף אחד למהלך תרמיתי ולא מימנתי שום תוכנית תרמיתית. אני בטוח שאמת עובדתית זו תתברר במהרה".

 

עורכות הדין איריס ניב־סבאג ונוית נגב, המייצגות את איתי שטרום, מסרו בתגובה: "אנו משוכנעות כי איתי שטרום פעל כחוק ולא עשה כל עבירה".

 

עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג, המייצגים את עדי שלג, מסרו בתגובה: "מדובר בפרשה מורכבת ונתייחס לדברים בזמן ובמקום הראויים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x