$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הסינים על סף רכישת השליטה בכלל ביטוח

בימים האחרונים חלה התקדמות משמעותית במשא ומתן בין נוחי דנקנר, בעל השליטה בחברה, לבין חברת ההשקעות הסינית האנג לונג. מרבית הפרטים לגבי ההסכם כבר סוכמו, אולם נותרו כמה סוגיות פתוחות, שעליהן מקווים לגשר בשבוע־שבועיים הקרובים

גולן חזני 06:5824.07.13

עסקת מכירת השליטה בכלל ביטוחצפויה להיחתם בקרוב. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים חלה התקדמות משמעותית במשא ומתן בין נוחי דנקנר, בעל השליטה בחברה, לבין חברת ההשקעות הסינית האנג לונג.

דנקנר דנקנר צילום: אוראל כהן

 

ל"כלכליסט" נודע כי המשא ומתן מול הסינים נעשה בשני ערוצים: במכרז שמנהלת אי.די.בי פתוח באמצעות בנק ההשקעות AON האמריקאי, ובמו"מ ישיר. הצעת הסינים היא הגבוהה ביותר עד כה. מרבית הפרטים לגבי ההסכם כבר סוכמו, אולם נותרו שתיים־שלוש נקודות חשובות פתוחות, שעליהן מקווים לגשר בשבוע־שבועיים הקרובים.

 

 

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

חברת ההשקעות הסינית האנג לונג פעילה בכמה תחומים: נדל"ן, תעשייה וחטיבה פיננסית שבמסגרתה היא אמורה לבצע את הרכישה. הסינים ירכשו, ככל הנראה, 27.5% עד 33% ממניות כלל ביטוח לפי שווי של 4.5 מיליארד שקל, ויקבלו אופציה להשלים את הרכישה עד לאחזקה של 55% ממניות החברה, ובכך יזכו במלוא השליטה.

 

בימים האחרונים התנהלו הסינים מול המפקח על הביטוח פרופ' עודד שריג במטרה לקבל חוות דעת לגבי הרכישה. ל"כלכליסט" נודע כי שריג נתן אור ירוק ראשוני לחתימה על ההסכם, אולם אישור סופי לקבלת היתר השליטה בכלל ביטוח יינתן לאחר בדיקה מעמיקה. הנכונות של שריג נבעה, בין היתר, מנתונים שהוצגו בפניו ולפיהם הקבוצה מחזיקה בחברת הביטוח השנייה בגודלה בסין ונתמכת על ידי הממשלה, שנתנה את ברכתה לעסקה.

 

דנקנר קיבל הוראה מהשופט איתן אורנשטיין לסיים את הליך המכירה עד 22 באוגוסט, אולם בכוונתו למהר כדי שהנושא יובא בחשבון על ידי מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, שאמורים להכריע אם לקחת את השליטה מדנקנר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x