$
בורסת ת"א

בבילון תשקיע בסומוטו 4.6 מיליון שקל בתמורה ל-4.6% מהמניות

סומוטו הפועלת בתחום סרגלי הכלים נמצאת בתהליך לקראת הנפקה בבורסה של תל אביב לפי שווי של כ-110 מיליון שקל

שי סלינס וערן סוקול 09:3321.07.13

חברת בבילוןשבבעלותו של נעם לניר, דיווחה היום (א') כי תשקיע 4.6 מיליון שקל בחברת סומוטו בתמורה ל-4.6% ממניות החברה אשר נמצאת בתהליך הנפקה בבורסה של תל אביב.

 

כמו כן, חתמה בבילון עם סומוטו על הסכם מסחרי לתקופה של שלוש שנים במסגרתו התחייבה סומוטו להציע למשתמשיה את מוצרי בבילון ב-50% מההתקנות לפחות, על פי מנגנון תמחיר שנקבע בהסכם.

 

אלון כרמלי, בבילון אלון כרמלי, בבילון

 

סומוטו הפועלת בתחום סרגלי הכלים הגישה תשקיף לקראת הנפקה בבורסת תל אביב לפני כחודש. החברה ששקלה תחילה להיכנס לתוך שלד בורסאי בחרה לבסוף לנסות ולבצע הנפקת מניות עצמאית, ותנסה לגייס כ-16–20 מיליון שקל לפי שווי של 100–120 מיליון שקל. סומוטו מתעתדת להשתמש בתמורת ההנפקה לרכישת מדיה כדי להגדיל את התעבורה באתר החברה, קליטת כוח אדם ומימון צמיחה אסטרטגית. 

מה דעתך על מניית אברא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

סומוטו עוסקת במתן שירותי הפצה של תוכנות ממומנות באמצעות מערכת התקנה חכמה המזהה תוכנות וקבצים המותקנים על המחשב ומתוך כך מציעה למשתמש להתקין תוכנות ממומנות בהתאם לצרכיו והעדפותיו.

 

ברבעון הראשון של 2013 הסתכמו הכנסות החברה ב־22 מיליון שקל עם רווח נקי של 4.1 מיליון שקל. ב־2012 עמדו הכנסות החברה על 37.1 מיליון שקל והרווח הנקי הסתכם ב־1.5 מיליון שקל. מנכ"ל החברה הוא בן גירון (32%), ממקימי SweetIM שנמכרה לפריון בתמורה ל־57 מיליון דולר, וסמנכ"ל הפיתוח הוא אייל יעקב (28%).

 

מתוך עיון בתשקיף של חברת סומוטו עולה כי עד כה, עיקר שיתוף הפעולה של החברה התבצע עם חברת פריון העוסקת בפיתוח ושיווק תוכנות ושירותים מתקדמים למשתמשי דואר אלקטרוני. ברבעון הראשון של השנה 42% ממכירות סומוטו בוצעו לטובת מוצרי פריון, לעומת 24.3% למוצרי בבילון. כעת, מתוך הרחבת שיתוף הפעולה העולה מההסכם שנחתם מול בבילון, צפוי שיעור המכירות של מוצרי בבילון על ידי סומוטו לגדול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x