$
בורסת ת"א

מחלוקת סביב ספירת הקולות בהסדר החוב באלביט הדמיה

בהצבעה על מתווה הסדר החוב נספרו גם קולות מחזיקי האג"ח שלא נכחו בהצבעה - ברוח תקדים שקבעה השופטת אלשייך; מיטב־דש, הראל וכלל ביטוח טוענים כי בהיעדר תקדים זה המתווה לא היה מתקבל

רחלי בינדמן וענת ציפקין 07:5721.07.13

מחלוקת סביב אופן אופן ספירת הקולות בהסדר החוב באלביט הדמיה העסיקה בכל סוף השבוע את החברה. כיום תדווח החברה האם הסדר החוב זכה לרוב הדרוש, כאשר על פי עמדתה הושג רוב של 83% להסדר.

עיקרי ההסדר שאותו גיבשה החברה ביחד עם קרנות ההשקעה DK וקרן יורק (המחזיקות כ־35% מהחוב) כוללים: מחיקה של 1.9 מיליארד שקל מחוב מחזיקי האג"ח, העברת 95% ממניות החברה לידי מחזיקי האג"ח, הקצאת אופציות בהיקף של 15%–20% לנושאי משרה ובהם מוטי זיסר - בעל השליטה, ומתן פטור מתביעות אישיות לדירקטורים ולנושאי המשרה למעט זיסר.

 

ל"כלכליסט" נודע כי לפי ספירת הקולות ההצעה עברה ברוב של 83% בעד ההסדר שגיבשה החברה (הרוב הדרוש הוא 75%), ובעד מתווה הנציגות המקצועית הצביעו רק כ־20% מהמחזיקים. אלא שהגופים המוסדיים שמתנגדים להסדר - מיטב־דש, הראל וכלל ביטוח - מתנגדים לאופן שבו נספרו הקולות ומעוניינים לצאת למאבק משפטי בסוגיה.

 

ספירת הקולות בהצבעה זו מבוססת על תקדים משפטי שקבעה השופטת ורדה אלשיך, ולפיו באסיפות שבהן הושג הרוב הדרוש (75%) יש למנות את כל קולות מחזיקי האג"ח של אותה סדרה גם אם לא נכחו בהצבעה. אותם מחזיקים שהצביעו נגד בסדרה שבה הושג הרוב הדרוש יכולים להגיש בקשה נפרדת ולבקש שקולם לא ייספר כאילו הצביעו בעד.

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות מיטב־דש הגיש בקשה נפרדת שלא למנות את קולו כמצביע בעד בסדרות שבהן הושג הרוב הדרוש, הראל וכלל ביטוח לא טרחו לעשות זאת. כעת טוענים במיטב־דש, בהראל ובכלל ביטוח כי בהנחה שכל המתנגדים להסדר היו מבקשים שקולם לא ייספר כקול תומך בהצבעות שבהן הושג הרוב הדרוש, לא היה משיגים את הרוב הדורש אלא רק כ־74%.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מקורב לחברה אמר אתמול כי הוא הופתע מטענות מיטב־דש, כלל ביטוח והראל, שכן אותם הגופים ידעו על החלטת השופטת ואופן ספירת הקולות. אותו מקורב מעריך כי אם יחליטו אותם גופים לצאת נגד הספירה בפנייה לבית המשפט, הם יזכו לביקורת קשה מצד השופטת.

 

בתוך כך הודיעה פלאזה סנטרס, החברה־הבת (62.5%) של אלביט הדמיה, על מכירת מתחם המסחר והלוגיסטיקה פראג 3 שבצ'כיה. תזרים המזומנים הנקי שהתקבל בחברה הוא כ־7.5 מיליון יורו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x