$
שווקי חו"ל

מיקרוסופט פספסה התחזית: ההכנסות ברבעון - 19.9 מיליארד דולר

האנליסטים ציפו כי ענקית הטכנולוגיה תרשום הכנסות של 20.7 מיליארד דולר ברבעון; גם הרווח הנקי נמוך מהתחזיות

הראל עילם 23:3218.07.13
ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט פרסמה הערב, אחרי סגירת המסחר בוול סטריט, את הדו"חות לרבעון הרביעי של השנה הפיסקאלית 2013. החברה הודיעה כי רשמה הכנסות של 19.9 מיליארד דולר, פחות מהתחזיות שעמדו על 20.7 מיליארד דולר. הרווח הנקי עמד על 4.97 מיליארד דולר, 59 סנט למניה - נמוך מתחזיות האנליסטים לרווח של 75 סנט למניה. ברבעון המקביל אשתקד רשמה החברה הפסד של 492 מיליון דולר על הכנסות של 18.06 מיליארד דולר. 

 

 

סטיב באלמר סטיב באלמר

 

בדומה לגוגל, שגם היא פרסמה הערב את הדו"ח הרבעוני שלה, מיקרוסופט נסחרת בתקופה האחרונה בשווי שיא. מאז תחילת ינואר, המניה זינקה ב-33%. זאת, למרות הכשלון המסחרי של הטאבלט הראשון של מיקרוסופט, הסרפס, הקשיים הרבים של מערכות ההפעלה ממשפחת ווינדוס 8, האסטרטגיה המדשדשת בתחום הסלולר והציפייה של כמה אנליסטים שהחברה תספוג מפלה במלחמת הקונסולות מול סוני והפלייסטיישן 4.

 

הסיבה העיקרית לעלייה במניה היא שמיקרוסופט ממשיכה לדווח על יציבות מרשימה ועלייה בהכנסות משנה לשנה, למרות כל הקשיים העומדים בדרכה והפופולריות הצונחת-תמידית של מנכ"ל החברה, סטיב באלמר - שלאחרונה גם הכריז על רה-ארגון מחדש של רוב חטיבות החברה, במה שנחשב לשינוי הגדול ביותר בה זה חמש שנים.

 

באלמר גם הודיע על הורדת מחירי הסרפס ב-150 דולר, מה שיכול לסייע משמעותית לחדירה של הטאבלט לשוק ואולי לשקם את כל אסטרטגיית הסלולר של מיקרוסופט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x