$
שווקי חו"ל

גיל שויד: "הייתי ממליץ לחברות טכנולוגיה שרוצות להנפיק לא ללכת לישראל"

מייסד צ'ק פוינט אמר את הדברים במסיבת עיתונאים בה הציגה החברה דוחות טובים עם עלייה של 4% בהכנסות ל-340 מיליון דולר. שויד: "בשנתייים האחרונות צ'ק פוינט הכפילה את תשלומי המסים למדינה. זה לא מובן מאליו שבחרנו למקם את מרכז הפעילות שלנו בישראל"

מיקי גרינפלד 12:0718.07.13

חברת אבטחת המידע, צ'ק פוינט, שבניהולו ובבעלותו של גיל שויד דיווחה היום (ה') על תוצאותיה לרבעון השני של השנה ועקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים בשורה התחתונה והעליונה.

 

 

 

גיל שויד גיל שויד צילום: אביגיל עוזי

 

הכנסות החברה עלו ב-4% והסתכמו ב-340.2 מיליון דולר - גבוה מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים שציפו להכנסות של 337 מיליון דולר.

 

הרווח הנקי של צ'ק פוינט עמד ברבעון השני על 165 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 161.8 מיליון דולר לפני שנה. הרוווח הנקי למניה הסתכם ב-83 סנט ועקף את התחזיות המוקדמות ב-2 סנט.

 

תזרים המזומנים מפעילויות שוטפות עלה ברבעון השני ב-30% ל-204.7 מיליון דולר, בעוד שבקופת המזומנים של החברה נכון לתחילת הרבעון השלישי 3.57 מיליארד דולר.

 

הדוחות הטובים עליהם דיווחה צ'ק פוינט ברבעון השני עומדים בקנה אחד עם ביצועי מניית החברה בחודשים האחרונים. מאז אמצע אפריל זינקה המניה בנאסד"ק בכמעט 20%.

 

"זה שאחנו בוחרים למקם את מרכז הפעילות שלנו כאן זה לא מובן מאליו"

במקביל לפרסום התוצאות קיימה החברה מסיבת עיתונאים במהלכה סיכם שויד את התוצאות: "אני מרוצה מאוד מתוצאות הרבעון השני שלנו שעמדו בטווח העליון של התחזיות שלנו. מספר דברים גרמו לתוצאות האלה. בראשונה השוק באמריקה שהיה חזק מאוד - בעיקר בארצות הברית. בנוסף העשרנו את קווי המוצרם שלנו והעלנו את רמת הביצועים", אמר שויד.

 

"לחברות טכנולוגיה ישראליות ששוקלות להנפיק הייתי ממליץ ללכת לארה"ב ולא לישראל. שם נמצאים המתחרים שלך והמשקיעים הרלבנטיים לשוק שלך. מה שמעניין אותם זו הבורסה של ניו יורק ולא של תל אביב. אנחנו מדינה קטנה עם שוק הון קטן. כמה אחוז כבר יכול להיות מושקע כאן בחברות טכנולוגיה? זה לא אומר שהשוק כאן לא טוב ושאין פה אנשים חכמים ומוכשרים. הבעיה היא הגלובליות. לצערי, השוק כאן לא אטרקטיבי לחברות גלובליות", אמר שויד.

 

שויד התייחס לחשיפת תשלומי המס של החברות הגדולות למדינת ישראל, ואמר כי "למדינת ישראל היתה מדיניות של לעודד חברות להעביר לכאן את העסקים. בזכות הפעילות הזאת צ'ק פוינט ועוד חברות כמונו הביאו למדינת ישראל הרבה יותר עסקים והכנסות. המספר של ההטבה במס לא עומד מול המספרים שצ'ק פוינט הביאה לישראל. כ-99%  מההכנסות שלנו הן מחוץ לישראל ורוב העובדים שלנו מגיעים מחוץ לישראל".

  

שויד המשיך: "זה שאחנו בוחרים למקם את מרכז הפעילות שלנו כאן זה לא מובן מאליו. עשינו מאבק להביא עובדים מחוץ לישראל ולרכז כאן את הפעילות. כך, המדינות של מדינת ישראל הצליחה בצורה מדהימה וצריך שהיא תמשיך להצליח. שילמנו בשנה האחרונה פי שתיים מסים. כך שכל הכותרות בעיתונים מתיחסות למצב שנגמר אצלנו לפני שנתיים".

 

"אני יכול להגיד שמפרספקטיבה היסטורית, לפני 20 שנה כששקלנו היכן לרכז את הפעילות ולרשום את עצמנו, למדיניות של מדינת ישראל היה משקל רב בהחלטה להישאר כאן.

אנחנו בשנתייים האחרונות משלמים כפול ממה שהיה במדיניות הישנה ואנחנו מקבלים את זה", סיכם שויד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x