שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אידיבי לפסגות והפניקס: "מה שמובא לאישור הוא תנאי העסקתו של נווה ולא עצם המינוי"

הנהלת התאגיד מסרבת למסור לנציגות אי.די.בי פתוח פרטים באשר לאופן בו מונה דני נוה ליו"ר כלל וטוענת במקום "אתם מונעים ממניעים צרים להשתלט על נכסיה המעולים של החברה"; מיטב דש הודיעה כי תתנגד לתנאי העסקת נווה

רחלי בינדמן 12:1510.07.13

אי.ידי.בי משיבים לדרישה של נציגות מחזיקי האג"ח של אידיבי פתוח הכוללת את בית ההשקעות פסגות וכלל ביטוח לקבל מידע לגבי המינוי של דני נוה ליו"ר כלל ביטוח.

 

"נראה לנו כי נפלה טעות בפנייתכם. מינויו של דני נוה אושר על ידי האורגנים המוסמכים של כלל ביטוח. ולפיכך לא ברורה פנייתכם זו ואף קיים חשש כי היא מונעת ממניעים צרים להשתלט על נכסיה המעולים של החברה תוך גרימת נזק נלווה ועצום לחברה ולשאר נושי החברה" כותבים באי.די.בי. כלומר באי.די.בי טוענים שתפקידם של בעלי מניות המיעוט להצביע ביחס לתנאי השכר של נוה ולא לגבי עצם המינוי.

 

"העניין היחיד המובא לאישור האסיפה הכללית הוא תנאי ההעסקה אשר מר נוה יהיה זכאי להם במסגרת תפקידו כיו"ר דירקטוריון כלל ביטוח. מכיוון שבסופו של יום המוסדיים הם אלו שיקבעו במסגרת האסיפה האם לאשר את תנאי העסקתו של מר נוה שהוצעו על ידי כלל ביטוח, פנייתכם במכתב אינה במקומה" נכתב עוד.

 

דני נוה דני נוה צילום: אוראל כהן

 

עוד נכתב "המפקח בחן את המינוי והודיע על אי התנגדותו לו".

 

"למיטב ידיעת החברה גופי הייעוץ אנטרופי ועמדה המליצו ללקוחותיהם הגופים המוסדיים לאשר את תנאי כהונתו של נוה באסיפה ובין היתר בסבירות תנאי העסקתו".
מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לבסוף נכתב "מכתבם מעורר חשש באשר לאינטרסים של הנציגות בסוגיה. בנוסף, הטלת הדופי בכישוריו המוכחים של נוה מהווה לזות שפתיים ולשון הרע. מר נוה הוא אדם ראוי אשר שמו הולך לפניו ואין צורך להרחיב מעבר לכך.

 

נכתב עוד "הטענה המובאת על ידכם כי למר נוה הוצעו תנאי פרישה רחבי היקף בעוד שקיים סיכוי סביר ביותר שהוא יוחלף ביו"ר דירקטוריון אחר במידה וכלל תימכר הינה חסרת שחר. תנאי העסקתו של נווה מקובלים וסבירים ואינם שונים מתנאי כהונה של נושאי משרה אחרים בכלל".

 

בתוך כך, בית ההשקעות מיטב דש הודיע היום כי יתנגד לתנאי העסקתו של דני נוה בתפקיד יו"ר כלל ביטוח, בהצבעה שתיערך בשבוע הבא.

 

מנכ"ל מיטב-דש, אילן רביב, אמר: "לא נתמוך יותר במינוי מקורבים לנוחי דנקנר, אשר בפועל אינו בעל השליטה בקבוצה. לא מקובל עלינו שחברה שאמורה להימכר בתוך מספר שבועות, תמנה יו"ר קבוע מבחוץ. לכלל ביטוח יש מנכ"ל חזק ולדעתנו מינוי יו"ר זמני מקרב הדירקטורים הקיימים הוא הפתרון הנכון לחברה ולרוכש הפוטנציאלי. הגיע הזמן שכל חברות קבוצת אי.די.בי יבינו שנפל דבר והעניינים לא יכולים להתנהל כתמול שלשום".

 

אתמול הודיע בית ההשקעות הלמן אלדובי כי יתנגד לתנאי השכר של נוה. יומיים קודם לכן הודיעו גם הפניקס ופסגות כי יתנגדו לחבילת השכר.

 

על רקע הביקורת הציבורית הסכים דני נוה בהיותו קשוב לרחשי הציבור, לשנות את חבילת השכר ולהסכים לכך שמענק הפרישה שלו בגובה 6 משכורות יותנה בכהונה של לפחות בת שנה כיו"ר כלל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x