$
בורסת ת"א

המשקיעים העבירו 300 מיליון שקל למיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל

קבוצת המשקיעים בראשות ויה אירופה השלימה היום את ההפקדה של 100 מיליון שקל בקופת החברה שתקים את התשתית ועוד 200 מיליון שקל בערבות למדינה

אופיר דור 13:4909.07.13

קבוצת המשקיעים בהובלת ויה אירופה שזכתה במכרז להקמת מיזם הסיבים האופטיים על גבי תשתיות חברת החשמל סיימה להעביר היום את הכספים הנדרשים ממנה לפי תנאי המכרז. בסך הכל העבירו המשקיעים 100 מיליון שקל שישמשו את החברה החדשה שתקים את התשתיות, ו-200 מיליון שקל נוספים שהופקדו בערבות בנקאית לפי דרישת המדינה. 

קבוצת המשקיעים כוללת מלבד חברת ויה אירופה השוודית גם את קבוצת רפק, חברת באטם, חברת נכסי זיסאפל של יהודה זיסאפל וחברת טמרס אחזקות של היזם פויו זבלדוביץ'. קבוצת המשקיעים תחזיק 60% מהחברה שתקים ותפעיל את תשתית התקשורת השלישית בישראל, שתתחרה בבזק וב-HOT, בעוד חברת החשמל תחזיק ב-40% מהחברה.

 

במהלך השבוע צפוי דירקטוריון חברת החשמל להתכנס כדי לחתום על מסמכי השותפות בין החברה לקבוצת המשקיעים. לאחר מכן תירשם החברה במרשם החברות ותפנה לקבלת רישיון ממשרד התקשורת שיאפשר לה להתחיל בעבודות.

 

 התקנה של סיבים אופטיים התקנה של סיבים אופטיים צילום: יוסי וייס

 

יו"ר חברת התשתיות החדשה יהיה בנקאי ההשקעות זאב גולדברג וסגן היו"ר יהיה יונאס בירגרסון, הבעלים של חברת ויה אירופה השוודית. השותפים בחברה עדיין מחפשים מנכ"ל שיוביל אותה, ועד שימצאו יהיו גולדנברג ובירגרסון אלו שינהלו את החברה בפועל. החברה תיעזר במשרד עורכי הדין פרופ' יובל לוי ושות' לצורך הצד המשפטי של הקמת החברה וענייני רגולציה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x