• תפריט
בורסת ת"א

אריק יוגב המשנה למנכ"ל מגדל עובר לפסגות

ההערכה היא כי יוגב פורש על רקע השינויים בצמרת מגדל, לאחר פרישת היו"ר פוגל והמנכ"ל כהן והמינויים הצפויים של שלמה אליהו ובנו עופר כמחליפם; יקים את פעילות הביטוח של בית ההשקעות

רחלי בינדמן 10:0909.07.13

אריק יוגב, משנה למנכ"ל מגדל, הנחשב למספר 2 בקבוצת הביטוח אחרי יונל כהן פורש מתפקידו. יוגב עוזב את מגדל לטובת הקמת פעילות הביטוח של בית ההשקעות פסגות.

אריק יוגב עובר לפסגות אריק יוגב עובר לפסגות צילום: עמית שעל

 

על פי הערכות, החלטת יוגב לעזוב באה על רקע השינויים המתרחשים בהנהת מגדל בתקופה האחרונה, קצת יותר משנה לאחר שינוי הבעלות בקבוצה מחברת הביטוח ג'נרלי לידיו של שלמה אליהו.

 

שלמה אליהו צפוי להיות ממונה בקרוב כיו"ר דירקטוריון מגדל, לאחר פרישתו המיועדת של אהרון פוגל מהתפקיד. כפי שחשף "כלכליסט" יונל כהן צפוי לפרוש מתפקיד המנכ"ל ולהתמנות לתפקיד בכיר בדירקטוריון הקבוצה, כאשר את מקומו יתפוס ככל הנראה בנו של שלמה אליהו - עופר אליהו.

 

הודעתו של פוגל על כוונתו לסיים את תפקידו כיו"ר חברת הביטוח הגדולה בישראל לא נפלה כרעם ביום בהיר על תעשיית הביטוח. מי שמכיר קצת את שלמה אליהו, שרכש את השליטה במגדל (69%) במרץ אשתקד, יודע שאיש העסקים הממולח בין ה־77 לא התכוון לשבת מנגד ולראות את חברת הביטוח שרכש בתמורה ל־3.5 מיליארד שקל מנוהלת על ידי מנהלים שכירים ללא כל מעורבות מצדו.

 

אליהו הבן ניהל את חברת הביטוח אליהו ומגיע מתחום הביטוח הכללי. ככל הנראה, במגדל מתכננים להסיט את תחומי הפעילות לכיוון הביטוח הכללי על חשבון החיסכון ארוך הטווח ממנו מגיע יוגב.

 

בשוק מעריכים כי יוגב קיווה למלא ביום מן הימים את תפקיד מנכ"ל מגדל, תקווה שהתבדתה.

 

מעניין כי מי שכיהן בתפקידו של יוגב במגדל לפניו - רונן טוב - עזב אף הוא את התפקיד לטובת ניהול בית ההשקעות פסגות.

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x