שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח: עידן עופר ינפיק חלק מהחברה לישראל בלונדון לפי שווי של 2 מיליארד ליש"ט

לפי אתר "הסנדיי טיימס", מדובר בהחזקות של החברה לישראל אותן היא בוחנת לפצל. ההחזקות כוללות את צים, קורוס, טאואר, אי.סי פאואר ואי.סי גרין

גיא בן סימון 09:1407.07.13

איש העסקים העשיר בישראל, עידן עופר (57), בעלי החברה לישראל, מתכנן להעביר חלק מהחברה לישראל בבורסת לונדון לפי שווי של 2 מיליארד ליש"ט, כך דיווח הבוקר (א') סאנדיי טיימס.

לפני שבועיים הודיעה חברה לישראל היא בוחנת פיצול אחזקותיה לשתי חברות נפרדות. לפי המהלך הנבחן, תמשיך החברה לישראל להחזיק בכיל ובבזן, בעוד שהחברות אי.סי פאואר, קורוס, צים, טאואר ואי.סי גרין יוחזקו באמצעות חברה חדשה שתונפק בבורסת לונדון.

 


 

מנכ"ל החברה לישראל, ניר גלעד, הסביר לפני כשבועיים את מהלך הפיצול. "החלטנו לבנות רגליים נוספות לחברה לישראל. "בחרנו לבצע את המהלך משום שיש חברות כמו אייסי פאואר וקורוס שהגיעו למצב של בגרות", הוסיף גלעד. "בנוסף לכך עיקר הפעילות של חברות אלו הוא בכל מקרה מחוץ לישראל לכן הגיוני לפנות למשקיעים נוספים".

 

מה דעתך על מניית חברה לישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אמיר אלשטיין, יו"ר החברה לישראל, שהשתתף גם הוא בשיחת הוועידה אמר: "מטרת המהלך של פיצול האחזקות של החברה לישראל היא בראש ובראשונה לייצר ערך למשקיעים. החברות שייפוצלו הם חברות צומחת ובריאות ועומדות בפני עצמן. המבנה החדש של האחזקות יהיה כמו חברת אחזקות אופרטיבית. התהליך הזה הוא למעשה השבחת הנכס מתוך מבט של מיקוד הפעילות", אמר.

 

"המהלך שיושלם בפרק זמן של עד שנה, צפוי לחשוף את נכסי החברה לציבור משקיעים פוטנציאלי גדול וממוקד יותר בתחומי הפעילות הרלוונטיים של כל אחת מהחברות, תוך דגש על שווקים מתפתחים מרכזיים", הוסיף אלשטיין.

 

עופר מתגורר בשנים האחרונות בארסוף ובמגדל רוטשילד 1 בתל אביב. במקביל רכש דירה במלון "מייפלאוור" היוקרתי בניו יורק. לפי דירוג "פורבס" האחרון, עידן עופר הוא הישראלי העשיר בעולם עם הון של 6.5 מיליארד דולר המדרג אותו במקום ה-182 ברשימת עשירי עולם.

 

מהלך הפיצול לא יביא לשינוי במבנה הבעלות והשליטה בחברה החדשה לעומת החברה לישראל, כל בעל מניה בחברה לישראל יקבל מניה נוספת בחברה החדשה המתפצלת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x