$
מט"ח וסחורות

בצל המהומות במצרים: הנפט מעל 100 דולר לחבית לראשונה מזה 15 חודשים

החוזה העתידי על חבית נפט מסוג קרוד עלה ב-1.4% ל-101 דולר. עליות של 1% גם בסחורות החקלאיות - סוכר, סויה וקפה

שי סלינס 23:1803.07.13

החוזה העתידי על הנפט הגולמי מסוג קרוד עלה היום (ד') ב-1.4% ל-101 דולר וחצה לראשונה מזה 15 חודשים את רף ה-100 דולר לחבית, וזאת בעיקר על רקע המהומות במצרים.

 

במסחר אתמול החוזה על הנפט עלה ב-1.3% ל-99 דולר לחבית, בעוד שהחוזה על הזהב איבד 1% ל-1,243 דולר לאונקיה. היום שומר הזהב על יציבות ונסחר ללא שינוי מהותי.

 

בתוך כך גם החוזים העתידיים על הסחורות החקלאיות, סוכר, סויה וקפה רשמו עליות שערים של כ-1%. מחר לא ייתקיים מסחר בבורסת הסחורות בארה"ב בשל ה-4 ביולי.

 

עם זאת המגמה בימים האחרונים במחירי הסחורות שונה מהגמה מתחילת השנה. בחודשים האחרונים מחירי הסחורות השונות בשווקים בעולם ירדו בעקביות ובהתמדה. מחירי הנפט ירדו מתחילת השנה בכ-8%. מחירי המתכות ירדו בשיעור חדים אף יותר וגם הסחורות החקלאיות נחתכו ב-15% - 20%. 

 

נפט נפט

 

רואי קוזין, האנליסט הראשי של בית ההשקעות Utrade אמר כי "הסיפור עם מצרים הוא עוד נדבך לשורה של גורמים לאי יציבות. בשוק הסחורות העולמי יש התייחסות עקבית לכל ההתפתחויות הגיאופוליטיות במזרח התיכון. כולל מלחמת האזרחים בסוריה והאפשרות של עימות עם אירן שעדיין עומד על הפרק. להערכתנו, בהתחשב בנסיבות אנו לנפט פוטנציאל עלייה של כ-10% לרמת התנגדות של כ-110 דולר לחבית".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x