$
שווקי חו"ל

פסימיות בשווקים בעולם: בורסות אירופה ננעלו בירידות

פוטסי הבריטי ירד ב-1.4%, קאק בצרפת איבד 1.7%, דאקס בגרמניה השיל 1.2%; הבורסה בסין נפלה ב-5.3% לשפל של 7 חודשים

שי סלינס 19:0324.06.13

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום (ב') בירידות שערים בהמשך למגמה שנרשמה הבוקר בבורסות המזרח הרחוק.

 

פוטסי קאק דאקס  ניקיי שנגחאי האנג סנג

 

רוני יונסיאן ואוהד חיים, דסק ני"ע זרים בלאומי שוקי הון התייחסו בסקירתם לשווקים בעולם וכתבו כי "השפעות החלטת הריבית של הפד עדיין ברקע. ימים אלה מסמנים את תחילת הסוף של מגה סייקל שלילי בריביות שהחל בשנת 1981 ונמשך עד היום".

 

כאמור, מוקדם יותר היום ננעלו בורסות אסיה בירידות חדות בהובלת הבורסה בסין שנפלה לשפל של 7 חודשים לאחר שבנק ההשקעות גולדמן זאקס חתך את תחזית הצמיחה של סין ל-7.4% ב-2013, לעומת תחזית קודמת לפיה הכלכלה השנייה בגודלה בעולם תצמח ב-7.8%. 

 

ברקליס ברקליס צילום: בלומברג

 

היום פורסם כי וודאפון הבריטית, הסכימה לרכוש את קאבל דויטשלנד - חברת הכבלים הגדולה ביותר בגרמניה – תמורת 10.1 מיליארד דולר. זוהי העסקה הגדולה ביותר של וודאפון מאז נכנסה לשוק הטלוויזיה והטלפוניה הנייחת על מנת לשמור על נתח השוק החשוב ביותר שלה באירופה. על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. "הדרישה של הלקוחות הפרטיים והעסקיים בגרמניה לשירותי אינטרנט מהיר ממשיכה לצמוח על רקע העלייה בשימוש במכשירים ניידים עבור טלביזיה ואינטרנט בין אם זה מהבית ומהעבודה ובין אם זה בתנועה", אמר מנכ"ל וודאפון.

 

רשויות המס בגרמניה חוקרות חשדות ולפיהם בנק ברקליס ניצל פרצות בחוק כדי לכווץ את שיעור המס שהוא משלם במיליארדי יורו - על כך דיווח שלשום היומון הגרמני "סודוייטשה צייטונג". לפי העיתון, לידי רשויות גרמניה הגיעו מסמכי בנק פנימיים המתוארכים בין 2010 ל־2007 ואשר בהם משרטט ברקליס פרצות מס רווחיות הקשורות לעסקאות מכירה בשורט, לפני ואחרי מועדי תשלום הדיבידנדים. בסיוע פלטפורמת המסחר שלו הפועלת בלוקסמבורג, ברקליס הצליח להשיג הקלות מס גדולות מכפי שאמור היה לקבל עבור העסקאות הללו, ציין העיתון.

 

בתוך כך דווח אתמול בבריטניה כי בנק ברקליס ובנק ניישנווייד ייאלצו למכור נכסים ולהשתמש בחלק מרווחיהם כדי לעמוד בדרישות הלימות הון חדשות ומחמירות של הבנק המרכזי. הרגולטור מעוניין כי שני הבנקים ישמרו בצד סכום המשתווה ל־3% מכל הלוואה שהם מעניקים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x