$
בורסת ת"א

מיזוג כלל תעשיות: אלטשולר שחם דרש שהצעת הרכש תיעשה במחיר רכישת השליטה

אקסס רכשה לפני כשנה את הרכישה בכלל תעשיות ב-15.8 שקל למניה; היום הודיעה אקסס על הצעת הרכש המתוכננת, שתביא למחיקת החברה מהבורסה

גולן חזני 10:1923.06.13

מתברר הרקע למחיר שנקבע לקראת המיזוג המתוכן ב כלל תעשיות: המחיר אותו פרסמה היום (ה') החברה בהודעתה הראשונית על המיזוג הצפוי נקבע בשיתוף עם בית ההשקעות אלטשולר שחם, שהינו הגוף המוסדי הגדול ביותר המחזיק במניותיה.

 

אלטשולר דרש שמחיר הצעת הרכש יהיה במחיר שבו רכשה אקסס לפני כשנה את הרכישה בכלל תעשיות- 15.8 שקל למניה, למרות שמחיר זה כלל בזמנו פרמיית שליטה.

 

אלטשולר שחם אגב, רושמת רווח נאה לאחר שרק לפני שלושה חודשים רכשה 10.6% ממניות כלל תעשיות מידי אי.די.בי פיתוח במחיר של 13.3 שקל למניה - כך, מדובר ברווח של כ-19% על הרכישה. בשבועייים האחרונים מכרה אלטשולר מניות בשוק ונותרה עם אחזקה של 8.6%, אולם גם כך מדובר ברווח נאה של כ-40 מיליון שקל.

 

גלעד אלטשולר גלעד אלטשולר צילום: עמית שעל

 

אקסס של לן בלווטניק מנהלת את עסקיה מסביב לעולם כעסקים פרטיים. כבר כשרכשה את השליטה בכלל תעשיות מידי אי.די.בי, הכוונה היתה להפוך אותה לפרטית בעתיד.

 

מניע נוסף לעיסקה היו מסקנות ועדת הריכוזיות שדרשו לצמצם פירמידות לשתי שכבות, בעוד שכלל תעשיות מחזיקה בשלוש שכבות - כשמתחתיה כלל ביוטכנולוגיהומתחת לכלל ביוטכנולוגיות חברות ציבוריות אחרות.

 

גם המצב בכלל ביוטכנולוגיה, עם יציאתה של טבע מההשקעה בחברה, היתה גורם להחלטה, שכן כחברה ציבורית עלולה כלל תעשיות להיתקל בקשיים מצד בעלי המניות מהציבור בהזרמת סיוע לכלל ביוטככנולוגיה.

 

המיזוג המתוכנן בכלל תעשות הוא מיזוג משולש הופכי. תיפתח חברה חדשה שאליה יוכנסו המניות של אקסס והציבור, כולל המוסדיים. ועדה מיוחדת שתוקם ע"י דירקטוריון החברה תבחן את הוגנות המחיר ואת התנאים לביצוע העיסקה.

 

כלל תעשיות מנוהלת ע"י אבי פישר ואת המגעים בין החברה לבין המוסדיים והגופים הרלבנטיים להצעת הרכש ניהל רוסאריו קפיטל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x