$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

קרן פימי השלימה את רכישת אוברסיז מצים ומגד זאבי ב-106.5 מיליון שקל

על כוונת קרן ההשקעות של ישי דוידי לרכוש את אוברסיז קומרס הפועלת בתחום של ניהול ותפעול מסופי מטענים ומכולות, נכתב לראשונה ב"כלכליסט" לפני כחודשיים

גולן חזני ושי סלינס 13:1419.06.13

 

גד זאבי גד זאבי צילום: יריב כץ

 

קרן פימי השלימה את רכישת השליטה באוברסיז קומרס מצים ומגז זאבי בתמורה ל- 106.5 מיליון שקל. על כוונת פימי לרכוש את החברה, במסגרתה תחזיק פימי ב-51% מאוברסיז נכתב לראשונה ב"כלכליסט" לפני כחודשיים. 

 

גילון בק שותף בכיר בפימי אמר היום: "ההשקעה בחברת הלוגיסטיקה אוברסיז קומרס נובעת מהאמונה של פימי בפוטנציאל הרב הטמון בחברה ובתחומי הפעילות של הקבוצה".

 

"תחום הלוגיסטיקה והשירותים, דורש מומחיות והצטיינות ולפימי שהיתה בעבר שותפה בשליטה בחברת אוריין, הניסיון והידע, אותם היא יכולה לתרום לחברה. התחומים שבהם עוסקת החברה, השילוב עם הניסיון של המנהלים והידע הרב של פימי בהשבחת חברות יובילו להערכתנו להמשך צמיחה ופיתוח של החברה", כך לפי בק.

 

העסקה מול פימי מתבצעת אחרי יותר משנה של ניסיונות למכור את החברה. בין היתר הביעו עניין ברכישת החברה בעלי מספנות ישראל שלמה שמלצר ושלומי פוגל, ומשפחת לבנת, אך המחיר הגבוה הרתיע אותם. עם הזמן נכנס דוידי לתמונה, והצליח להשיג את השליטה במחיר הנמוך בקרוב ל-40% מהסכום הראשוני.

 

המכירה נעשית מתוך אילוץ, שכן הן צים והן זאבי מתמודדים עם מצוקת מזומנים קשה. זאבי נאלץ למכור בסוף 2012 את הזיכיון למכירת מכוניות סובארו בישראל לאחר שחברת יפנאוטו שבבעלותו, בעלת הזכיון, לא עמדה בתשלומים למחזיקי האג"ח שהנפיקה. יפנאוטו היתה החברה האחרונה בפורטפוליו החברות הגדולות שהיו בבבעלות זאבי.

 

אוברסיז קומרס פועלת בתחום של ניהול ותפעול מסופי מטענים ומכולות. בין היתר מחזיקה החברה בשטחי אחסון בהיקף של 450 אלף מ"ר בסמוך לנמל חיפה, בנמל אשדוד ובנתב"ג. החברה הצליחה להתאושש בשנתיים האחרונות מהיחלשות בתוצאות שלה ב-2010 וב-2009. על פי הערכות, הכנסות החברה ב-2011 ו-2012 היו 250–270 מיליון שקל בשנה והרווח הנקי היה 20–24 מיליון שקל בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x