$
בורסת ת"א

פרוטליקס: חוזה ענק בהיקף של לפחות 280 מיליון דולר בברזיל

חברת התרופות הישראלית חתמה על חוזה ל-7 שנים עם חברה העובדת עם ממשלת ברזיל לפיו תמכור את הטכנולוגיה לייצור התרופה לגושה - האפליסו (UPLYSO) - כך שבסופו של דבר החברה המקומית תקים מפעל בברזיל שייצר את התרופה

שי סלינס 09:3919.06.13

 

דוד אביעזר, מנכ"ל פרוטליקס דוד אביעזר, מנכ"ל פרוטליקס

 

פרוטליקסהישראלית הודיעה היום (ד') כי חתמה הסכם לשיווק הטכנולוגיה של תרופת הדגל שלה לטיפול במחלת הגושה האפליסו (UPLYSO) עם חברה מקומית בברזיל העובדת בשיתוף פעולה עם הממשלה המקומית. 

לפי ההסכם שנחתם לתקופה של 7 שנים, פרוטליקס תספק לחברת התרופות Fiocruz, את הטכנולוגיה לייצור התרופה כך שבסופו של דבר היא תקים מפעל ייצור משלה במדינה.

 

כחלק מההסכם תרכוש החברה מפרוטליקס את האפליסו בהיקף מינימלי של 40 מיליון דולר בשנתיים הראשונות, ולאחר מכן בהיקף דומה במשך כל שנה. עוד עולה מההסכם כי לפרוטליקס שמורה הזכות לא להעביר את השלב האחרון של הטכנולוגיה לייצור התרופה ל-Fiocruz עד אשר זו תעביר תשלום כולל של 280 מיליון דולר. כמו כן ניתן יהיה להאריך את ההסכם ב-5 שנים נוספות בתנאים דומים.

 

עם זאת לפרוטליקס הסכם שיתוף פעולה עם ענקית התרופות פייזר לשיווק התרופה בברזיל וכעת לאחר החתימה על החוזה תיקנה פרוטליקס את הסכם והחזיקה לעתמה את

זכויות המסחור בברזיל. בתמורה, פרוטליקס תשלם לפייזר עד 12.5 מיליון דולר מהרווח הנקי בשנה שייווצר לפרוטליקס בברזיל בעקבות ההסכם. כמו כן פרוטליקס תשלם עמלה בשיעור של 5% מהרווח הנקי שייווצר למתווך.

 

דוד אביעזר, מנכ"ל החברה התייחס לחתימה על החוזה ואמר כי "אנחנו שמחים מאוד לעבוד עם ממשלת ברזיל ולשווק לה את הטכנולוגיה שפיתחנו. החוזה על העברת הטכנולוגיה ייצא לפועל, ככל הנראה בעוד כחודש בערך לאחר שהממשלה תאשר אותו".

 

שר הבריאות של ברזיל, אלכסנדר פדילהה התייחס גם הוא להסכם ואמר כי "אנחנו גאים בחתימה על חוזה זה אשר בסופו של דבר יגרום לייצור התרופה בברזיל. אנחנו שמחים ונרגשים לבשר לחולים במחלה נדירה זו שבריאותם תשתפר בשנים הקרובות".

 

מה דעתך על מניית פרוטליקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ברזיל היא המדינה השלישית בעולם (כ-10% מכלל החולים במחלה) מבחינת היקף החולים בגושה - מיד אחרי ישראל (13%) (המחלה נפוצה בקרב יהודים אשכנזים). השוק האמריקאי הינו השוק הגדול ביותר עם 35% מהחולים.

 

מחלת הגושה היא הנפוצה מבין מחלות הקשורות באחסון ליפידים והנה מחלה מטבולית תורשתית הנגרמת מחסר באנזים הגלוקוצרברוזידאז. כתוצאה מחסר זה, חומר שומני בשם גלוקוצרברוזי מצטבר באיברים כמו הטחול והכבד וגורם להגדלתם ופוגע בתפקודם. כל התרופות למחלה זו עוסקות במתן האנזים החסר באמצעות עירוי. ישנם כ-10 אלף  חולים במחלה בעולם שהטיפול בה נחשב ליקר מאוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x