$
בורסת ת"א

עם הפנים לחו"ל: תשובה מעוניין להשקיע במתקני ייצוא הגז של קפריסין

בימים האחרונים התקיימה פגישה בין נשיא קפריסין לבין בעל השליטה בדלק ויו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר, גדעון תדמור, על השתלבותה של דלק בעולם הגז הקפריסאי

ליאור גוטמן 14:5511.06.13

בעל השליטה בקבוצת דלק מעוניין להשקיע במתקני ייצוא הגז שיוקמו בקפריסין. דיווחים בתקשורת הזרה טוענים שבימים האחרונים נערכה פגישה בין נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדס לבין תשובה ויו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר גדעון תדמור, שם עלו מספר הצעות להשתלבותה של דלק בעולם הגז הקפריסאי.

תשובה. מתרחב לחו"ל? תשובה. מתרחב לחו"ל? צילום: עמית שעל

 

פרט לבעלות מלאה או חלקית על מתקני ייצוא הגז עלתה האפשרות של שימוש במתקני הייצוא שקפריסין מקימה מבלי להחזיק בהם בפועל. כזכור, דלק קידוחים מחזיקה יחד עם אבנר 30% ממאגר אפרודיטה (בלוק 12) אותו מפתחת נובל אנרג'י. על פי ההערכות במקום שוכן מאגר גז בנפח ששקול לכ-70% מנפחו של מאגר "תמר".

 

עוד נטען שממשלת קפריסין מעוניינת לקדם את תוכניות הפיתוח של מאגר "אפרודיטה" ולכן בשבועות הקרובים תוצג בפני ממשלת קפריסין תכנית האצה, אולם בשלב זה לא ברור האם מדובר בתמיכה טכנית או סטטוטורית. עוד דווח שביום שישי האחרון החלה נובל אנרג'י בפעולות קידוח במאגר. הצעתו של אנסטסיאדס אינה זרה לאוזניים ישראליות - רק במאי האחרון, במהלך ביקור של נשיא קפריסין בישראל הוא חזר על הצעתו בפני נשיא המדינה שמעון פרס.

 

מקורות בקבוצת דלק אישרו את דבר הפגישה אך סירבו להתייחס לתוכנה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x