$
שווקי חו"ל

דיווח: גוגל תכריז היום על רכישת וויז הישראלית ב-1.1 מיליארד דולר

בלומברג: האפליקציה של וויז תסייע לגוגל להוסיף מאפיינים חברתיים לשירות המפות שלה, ותעזור להרחיב את השליטה שלה בתחום המפות על חשבון היריבה אפל

בלומברג 11:0610.06.13

גוגל תכריז היום רשמית על רכישת וויז הישראלית (waze) בתמורת ל-1.1 מיליארד דולר, כך מדווחת היום (ב') סוכנות הידיעות בלומברג.

המשא ומתן בין גוגל לבין וויז נחשף לפני כשבועיים באתר בלובמרג, ככל הנראה ימים ספורים לאחר שפייסבוק נסוגה מהמשא ומתן. לפי ההערכה מרכז הפיתוח של וויז לא יועבר לארה"ב וינוהל בידי הצוות הישראלי בשנים הקרובות.

 

האפליקציה של וויז תסייע לגוגל להוסיף מאפיינים חברתיים לשירות המפות שלה, וכן היא תעזור לענקית החיפוש להרחיב את השליטה שלה בתחום המפות על חשבון היריבה אפל. "גוגל חייבת לשמור על השליטה שלה במפות, שכן תחום זה מרכזי לפרסום במכשירים ניידים", מסביר אנדרו פרנק, אנליסט בחברת גרטנר. "הם זקוקים לדרכים נוספות לחיזוק המאמצים שלהם בתחום המדיה החברתית".

 

נועם ברדין, מנכ"ל וויז נועם ברדין, מנכ"ל וויז צילום: עמית שעל

במקביל למגעים עם גוגל, גם פייסבוק הייתה מעוניינת ברכישת וויז. במאי דווח כי הרשת החברתית הגדולה בעולם הציעה לרכוש את החברה תמורת מיליארד דולר. "היריבות בין גוגל ופייסבוק מתגברת", הוסיף פרנק. "הרכישה תיתפס כהתכתשות נוספת בתחרות האגרסיבית, שאמורה בסופו של דבר להטיב עם הצרכנים והמפרסמים".

 

מדובר בהישג עבור מייסדי החברה שהתעקשו במסגרת המשא ומתן מול גוגל כי החברה תשאר בישראל, בניגוד לדרישות פייסבוק, אשר תבעה את פירוק החברה. נוסף על כך זהו הישג של החברה הישראלית במשא ומתן מול גוגל שגם היא פירקה בעבר את שתי החברות אותן רכשה בישראל: לאבפיקסיז וקוויקסי. מדובר היה בחברות קטנות בנות 10-20 עובדים, מתוכם נשכרו רק עובדים בודדים ששולבו במרכז הפיתוח הקיים של גוגל בתל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x