שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

העברת לקוח לגמל בדמי ניהול גבוהים? קבל טיול לקרפטים

הראל מבטיחה טיול לסוכנים שיעבירו לקוחות למסלולים עם דמי ניהול גבוהים יותר. במגדל יעניקו להם קורס לנהיגה אתגרית

רחלי בינדמן 07:1005.06.13

חברות הביטוח ממשיכות לפנק את הסוכנים במבצעים מפתים בתמורה להעברת לקוחות לקרנות ההשתלמות, קרנות הפנסיה והתיקים המנוהלים שלהם - ובדמי ניהול גבוהים.

לידי "כלכליסט" הגיע פרוספקט ששלחה חברת הביטוח הראל שבשליטת משפחת המבורגר לסוכני הביטוח שלה שמבטיח טיול בקרפטים עם "רכיבה חווייתית מדהימה באופנועי שלג, נחלים ונהרות שופעי מים וחוויה מלאה באדרנלין שמחכה רק לכם, הזוכים במבצע". סוכנים שיצליחו להעביר לקוחות עם סכום כספי של 4 מיליון שקל ומעלה יזכו בנסיעה זוגית לקרפטים וכן תשלום של 500 דולר נטו על כל חצי מיליון שקל נוסף. סוכנים שיסתפקו בהעברות של 3–4 מיליון שקל יזכו אף הם לנסיעה זוגית אך ייאלצו להוסיף השתתפות עצמית של 750 דולר, או שיוכלו להמיר את הנסיעה בפרס כספי של 15 אלף שקל.

 

שריג. הגבלת הפרסים בחוק נתקעה שריג. הגבלת הפרסים בחוק נתקעה צילום: מיקי נועם אלון

 

אלא שתמורת הפרס הסוכנים יצטרכו להזיע ולשכנע לקוחות לעבור למסלולים בדמי ניהול גבוהים יחסית. זאת מכיוון שהזכאות לפרס תלויה גם בדמי הניהול שייגבו מהלקוח. תקרת דמי הניהול בקרנות ההשתלמות עומדת על 2%. לפי תנאי המבצע, סוכן שיעביר לקוח לקרן השתלמות של הראל בדמי ניהול של לפחות 1.2%, הסכום המועבר יוכר במלואו לצורך בדיקת הזכאות לפרס, זאת בעוד שסוכן שיעביר לקוח בדמי ניהול של 0.6%, רק 40% מהסכום יוכרו לצורך חישוב הזכאות. כך גם ביחס להעברת כספים בגמל, שם מעודדת הראל את הסוכנים להעביר לקוחות למסלולים בדמי ניהול שמתקרבים לתקרה החוקית (היום 1.1% והחל מ־2014, 1.05%).

 

המבצעים שמטרתם לעודד סוכנים להעביר לקוחות למוצרי חברות הביטוח הם תופעה שבשגרה. לפני שנה וחצי פרסם המפקח על הביטוח עודד שריג טיוטת חקיקה שמטרתה להגביל את גובה הפרסים, מחשש שהפיתוי עלול לעודד את הסוכן להעביר לקוחות מחברה לחברה כדי לזכות בפרס המיוחל ולאו דווקא בשל הצדקה כלכלית אמיתית, אך בעקבות לחצים שהפעילו סוכני הביטוח החקיקה בנושא תקועה כרגע.

 

ל"כלכליסט" נודע כי גם חברת הביטוח מגדל השיקה הגרלה לקורס לנהיגה ספורטיבית אתגרית לסוכנים שיעמדו ביעד מכירות של 750 אלף שקל ובהעברת לקוחות לקופות הגמל וקרנות ההשתלמות של מגדל בדמי ניהול שלא יפחתו מ־1%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x