$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סומוטו מנסה את מזלה: מנהלת מגעים להנפיק בבורסת ת"א

לאחר זמן רב שבו לא התבצעה הנפקה בבורסה בתל אביב, במיוחד לא על ידי חברת הייטק, תנסה סומוטו יצרנית סרגלי הכלים להנפיק. את ההנפקה תוביל חברת החיתום פועלים אי.בי.אי

גולן חזני 08:1904.06.13

שוקי אברמוביץ' שוקי אברמוביץ' צילום: עמית שעל

 

חברות ההייטק חוזרות לנסות ולהנפיק בבורסה בתל אביב? ל"כלכליסט" נודע כי חברת התוכנה סומוטו מרמת החייל מנהלת מגעים להנפקה בבורסה בתל אביב לפי שווי של 100–120 מיליון שקל. את ההנפקה תוביל חברת החיתום פועלים אי.בי.אי, שמנהל ארז גולדשמיט.

 

סומוטו פועלת בתחום סרגלי הכלים, שאליו שייכות גם חברות ההייטק קונדואיט ובבילון. החברה מפתחת כלים המאפשרים למתכנתים לרשום הכנסות מהתוכנות שפיתחו, בין היתר באמצעות התקנת סרגל הכלים של סומוטו עם התוכנות איתם יכולים ספקי התוכן לתקשר עם המשתמשים.

 

כך למעשה מתחלקת סומוטו עם המתכנתים בהכנסות הפרסום. יו"ר החברה הוא שוקי אברמוביץ', מנהל כלל פיננסים לשעבר, והיא מנוהלת על ידי המייסדים בן גירון ואיל יעקב. החברה נוסדה ב־2010, כוללת 25 עובדים, ומייצרת הכנסות אם כי איננה רווחית. המשקיעה הגדולה בחברה היא קרן קדן קפיטל המנוהלת על ידי רון תמיר ובראשה עומד יאיר המבורגר, בעל השליטה בחברת הביטוח הראל.

 

תחום התוכנה הנו תחום שנהנה בשנים האחרונות מצמיחה חזקה. למרות זאת, הנפקות בכלל והייטק בפרט לא היו בבורסה כבר כמה שנים. הנפקה זו מעניינת במיוחד עכשיו לאחר שבמהלך החודש שעבר נכשלה הנפקת חברת נוירוניקס מתחום מדעי החיים. בשל היותה חברה צעירה ולמרות היותה מתפתחת בקצב מהיר, מרבית הנתונים על החברה סמויים.

 

בסוף השבוע הודיעה חברת מלאנוקס על מחיקתה מהמסחר בבורסה בתל אביב על רקע הרגולציה הגבוהה שבה היא נתקלת כאן ולאחר שהגופים המוסדיים סירבו לאשר לאיל וולדמן, מנכ"ל החברה, להמשיך ולכהן כיו"ר במקביל. המחיקה עוררה תגובות מעורבות כשמנכ"לית הבורסה אסתר לבנון טענה כי המחיקה מהווה מכה קשה להייטק הישראלי ולבורסה הישראלית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x