$
בורסת ת"א

בבילון רכשה סטארט אפ ב-8 מיליון שקל; כרמלי: "לא מדובר ברכישה האחרונה"

מדובר בווליק - שמפתחת טכנולוגיה המאפשרת התאמה אישית של דף החיפוש. לדברי מנכ"ל בבילון הפורש, "אין כאן הימור גדול, גם מבחינת האנשים וגם מבחינת הטכנולוגיה"

גיא בן סימון 10:2402.06.13

בבילון של נועם לניר הודיעה הבוקר (א') לבורסה על השלמת רכישת חברת האינטרנט הבינלאומית ווליק לפי שווי של 8 מיליון שקל כאשר 6 מיליון שקל שולמו במזומן והיתרה במניות. עובדי ווליק ישולבו בבבילון, ומנכ"ל החברה, עידו שר סבר, ימונה למנהל בכיר. כמו כן, במסגרת ההסכם נקבע כי עובדי החברה הנרכשת יהיו זכאים, בין היתר, להקצאת זכויות למניות החברה.

"אני בהחלט לא חושב שמדובר ברכישה אחרונה, אמנם אין משהו שעומד בקנה וצפוי לקרות מחרתיים אך בבילון הינה חברה עתירת מזומנים והצמיחה שלנו אינה תלויה בגיוס הון כזה או אחר", כך אמר אלון כרמלי מנכ"ל בבילון, בשיחה עם "כלכליסט".

 

אלון כרמלי אלון כרמלי

 

"הגענו למסקנה שהחברה בשלה לזה", הוסיף כרמלי. "בבילון הגיעה לבגרות בין אם מדובר בלשלב את האנשים ובין אם מדובר בתכניותינו להמשך הדרך. מאד היה חשוב לנו שיהיה זה מדובר בחבר'ה ישראלים כך שמבחינתנו אין כאן הימור גדול, גם מבחינת האנשים וגם מבחינת הטכנולוגיה".

 

ווליק, שהוקמה ב-2010, ובין מייסדיה עידו שר סבר, איתן פישמן ועידן אלגר, מפתחת טכנולוגיה ייחודית המאפשרת התאמה אישית של דף החיפוש. כרמלי הוסיף, "ככל שהשירותים שלך יותר אישיים ותתאים אותם לצרכים שלך - כך גדלה הסבירות שתשתמש בהם יותר. המבחן הוא לגרום לאנשים להיות מחוברים אלינו יותר".

מה דעתך על מניית אברא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בבילון נסחרת היום בבורסה בתל אביב לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל. עוד במהלך 2012 תכננה בבילון לבצע הנפקה בנאסד"ק אך זו נדחתה בזמנו למועד לא ידוע. לפני כחודשיים אמר כרמלי, שהודיע באפריל על פרישה, כי "ההנפקה מוכנה וממתינה לזמן הנכון. אנו לא זקוקים להנפקה כדי לגדול אלא כדי להגדיל חשיפה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x