שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בעל השליטה באדרי-אל מחפש מזומנים לשלם את האג"ח

בעלי אג"ח א' של אדרי־אל זועמים: "אם החברה בטוחה שתשיג הון בשבועיים הקרובים, מדוע היא מבקשת דחייה בתשלום החוב?"

אמיר ברמן 08:2128.05.13

לא רק נוחי דנקנר טס לחו"ל לחפש משקיע: גבי אדרי, בעל השליטה בחברת הנדל"ן המניב אדרי־אל, טס אתמול בבוקר לניו יורק כדי לחפש משקיע שיזרים הון לחברה.

החברה נקלעה לבעיית תזרים מזומנים שבעקבותיה דירוג החוב שלה ירד לרמת זבל.  

במטרה לעמוד בתשלומים ל־2013, אדרי־אל העמידה למכירה חלק מהאחזקות בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב ובקניון שמונה בקריית שמונה, ואף הגיעה להבנות עם ריט 1 לגבי מכירה של 50% משני הנכסים. אך מחזיקי אג"ח ב' של אדרי־אל, שלהם משועבדים הנכסים, טרפדו את העסקה עקב חוסר שביעות רצון מהביטחונות החלופיים שהוצעו להם. ללא מכירת נכסי הליבה של אדרי־אל, לא תהיה לה אפשרות לפרוע את תשלומי האג"ח כבר ביוני־יולי.

 

 צילום: shutterstock

בתוך כך, התקיימה אתמול אסיפת בעלי אג"ח א' של אדרי־אל, במטרה לדון בבקשת החברה לדחיית התשלום הקרוב כלפי המחזיקים, בהיקף של 19.7 מיליון שקל, שאמור להיות משולם עוד שבועיים. סמנכ"ל הכספים אריאל פשין הודיע למחזיקי האג"ח כי "החברה מקיימת מגעים עם מחזיקי אג"ח ב' במטרה לשנות את שטר ההתחייבות כלפיהם". פשין הסביר עוד כי ההסכמות החדשות עם בעלי אג"ח ב', אם יושגו, "לא יסייעו לעסקה עם ריט 1 לצאת אל הפועל, אך כדי להיכנס למו"מ רציני עם חברות נוספות, חייבים לפתור את הבעיה עם מחזיקי אג"ח ב'".

 

 

לדברי פשין, "החברה פועלת במטרה לגייס כספים שיעזרו לה לעמוד בהתחייבויותיה לטווח הקצר באמצעות גיוס חוב חדש, באמצעות הכנסת שותף או באמצעות מכירת נכסים". לדבריו, "אדרי־אל נמצאת כבר תקופה ארוכה בתהליכים לגיוס הכספים ואדרי נמצא כרגע בניו יורק במטרה לקדם עסקה משמעותית".

 

לשאלת מחזיקי האג"ח האם הכסף יוכל להגיע תוך שבועיים, ענה פשין נחרצות בחיוב. על כך השיבו מחזיקי האג"ח כי הם לא מבינים מדוע החברה ביקשה את דחיית התשלום הקרוב, ופשין ענה כי "אנו זקוקים לדחייה הזו ליתר ביטחון, ובכל מקרה מחזיקי האג"ח לא נפגעים מהדחייה כי עליהם להמתין 45 ימים לתשלום האג"ח לפני שיוכלו לדרוש שהחברה תוכרז כחדלת פירעון".

 

טענה זו חיממה את האווירה ומחזיקי האג"ח טענו כי בקשת הדחייה מצביעה על כוונות נסתרות מצד החברה, כשבקשה של דחיית התשלום ללא מתן פיצוי הולם, ללא תחימת זמן וללא הבטחה להזרמת הון של הבעלים היא "חוצפה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x