$
בורסת ת"א

"מחיקת מלאנוקס מהמסחר בת"א עלולה להביא לירידה חדה במניה"

כך לפי כלל פיננסים בסקירה שהוציא הבוקר ללקוחות בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" על הכוונה למחוק את המניה מהמסחר בת"א

גולן חזני 13:5422.05.13
"מחיקת מלאנוקס מהמסחר בת"א עלולה להביא לירידה חדה במחיר המניה", כך מציין ראש מחלקת המחקר בכלל פיננסים, יונתן קרייזמן, בסקירה שהוציא ללקוחות הבוקר. הסקירה יצאה בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" על כוונתו של איל ולדמן למחוק את המניה מהמסחר בת"א על רקע העובדה שהמוסדיים הישראלים מטרפדים את בחירתו כיו"ר החברה לצד תפקידו כמנכ"ל לשלוש שנים נוספות.

 

קרייזמן מתייחס לשאלה לגבי הסבירות שתאושר הפרדת תפקידי מנכ"ל ויו"ר, ואומר כי להערכתו הסבירות לכך אינה גבוהה וקשורה למידת האקטיביזם שיגלו המשקיעים אמריקאים. "בהתייחסותו לנושא לפני מספר ימים טען ולדמן כי בעלי מניות גדולים ביניהם פידליטי מבינים שמוטב שיישאר בתפקיד יו"ר ובכוונתם להצביע נגד הפרדת התפקידים".

 

"מה החשבון?", שואל קרייזמן ועונה כי בנטרול אחזקותיו של ולדמן (הנחשב לבעלי מניות בעל עניין אישי ועל פי בלומברג מחזיק כ-3.7% ממניות החברה) ותחת הנחה שפידליטי (13.8% החזקה) ואורקל (8.8% החזקה) יצביעו נגד ההפרדה, מביאים לגוש של קרוב ל-25% ממניות נגד ההפרדה.

 

"להערכתנו, בסביבות 25% מסך מניות החברה מוחזקות על ידי גופים בישראל לגביהם אנו מניחים שיצביעו בעד הפרדת התפקידים. מתוך בעלי המניות שנותרו ידרשו להערכתנו כ-80% על מנת להשיג את הרוב הדרוש להחלטה. היחשבות אפשרית של אורקל כבעלת עניין אישי (להערכתנו אחראית על 5%-7% מההכנסות) תוריד את אחוז בעלי המניות הדרושים ל-68% (במקום 80%)", הוסיף קרייזמן.

 

איל ולדמן איל ולדמן צילום: נמרוד גליקמן
לדבריו "במידה ואכן מלאנוקס תימחק מהמסחר, אנו צופים תגובה שלילית, ויתכן אף ל-Sell-off של כמחצית (אם לא יותר) מהחזקות הגופים הישראלים – כ-12%~ ממניות החברה. תגובה אלימה מכפי שראינו במקרים עברו (לדוגמא וריפון, רדוור, וכו'). הסיבה לכך – אחזקה של 25% ממניות החברה בידי גופים ישראלים גבוהה באופן חריג לעומת החברות שצוינו. במידה ומלאנוקס אכן תחדל להיסחר בארץ ולמעשה תפסיק להוות מניית Benchmark, אנו צופים כי גופים מוסדיים ישראלים יצמצמו את החזקתם באופן ניכר ויבחנו פוזיציות עתידיות באופן אופורטוניסטי – לאור התנודתיות הגבוה ואי-הודאות בנוגע לסביבה העסקית של החברה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x