$
שווקי חו"ל

אלקוברה הישראלית תחל להיסחר היום בנאסד"ק: גייסה 25 מיליון דולר

חברת הביומד המנוהלת על ידי ירון דניאלי, עוסקת בפיתוח ומסחור של תרופה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות – ADHD

שי סלינס 13:2222.05.13

חברת הביומד הישראלית אלקוברה העוסקת בפיתוח ומסחור של תרופה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות – ADHD, הודיעה היום (ד') כי השלימה הנפקה ראשונית בנאסד"ק אשר במסגרתה גייסה כ-25 מיליון דולר.

 

אלקוברה שהציעה במסגרת ההנפקה כ-3.13 מיליון מניות במחיר של 8.00 דולרים למניה, תחל להיסחר היום בנאסד"ק תחת הסימול "ADHD". 

 

ADHD, הפכה לאחת המחלות המדוברות בין השאר בזכות השאלה המוסרית בדבר מתן תרופות ממריצות לילדים רכים, ובזכות תסמיניהן הרבים של התרופות הקיימות: עיכוב בגדילה, העלאת לחץ הדם ובעיות במצב הרוח הם רק חלק מהסימפטומים.

 

ירון דניאלי, מנכ"ל אלקוברה ירון דניאלי, מנכ"ל אלקוברה צילום: עמית שעל

 

אלקוברה פיתחה תרופה שנהנית משני העולמות: היא אינה ממריצה ולכן לא ממכרת, השפעתה מיידית וחשוב מכך: אין לה תופעות לוואי חמורות כמו איבוד תיאבון, שינה, השפעה על לחץ הדם ואין לה השפעה על מצבי רוח. במקום להעלות את כמות הדופמין במוח, כפי שעושות מרבית התרופות ל־ADHD, התרופה מעוררת את מערכת הגלוטמט במוח, מרכז שאחראי בין השאר על קשב, ריכוז, למידה וזיכרון. כך, במקום לדכא אימפולסיביות, מדגישה התרופה של אלקוברה את יכולות הקשב, הלמידה והריכוז.

 

התרופה של אלקוברה, שנמצאת כעת בשלבי ניסוי מתקדמים (2b), תילקח באמצעות כדור בליעה ולה מנגנון מושהה שנותן לה אפקט פעולה מתמשך. אם תוכיח אלקוברה גם בשלבי הניסוי הבאים שהתרופה שלה יכולה להותיר את האלמנטים של ההיפראקטיביות ועם זאת להדגיש את מרכזי הלימוד והריכוז במוח ובכך לשפר את תפקוד החולים, היא לא רק תשנה את אורח החיים של חולי ה־ADHD אלא גם תשנה את כל התפיסה המהותית באשר למחלה: אימפולסיביות והיפראקטיביות אינן חלק מהמחלה אלא אי־היכולת ללמוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x