$
בורסת ת"א

דלק קידוחים הכריזה על קידוח כריש "תגלית גז"

הדיווח הינו הליך פרוצדוראלי שבו מחוייבת החברה בעקבות הודעתה לפני כשבוע על מציאת סימני גז משמעותיים בקידוח; דו"ח משאבים על הערכת גודל המאגר צפוי להתפרסם בעוד כחודשיים

מיקי גרינפלד 09:3722.05.13

חברות דלק קידוחים  ואבנר, שפועלות תחת דלק אנרגיה שבשליטת יצחק תשובה, דיווחה היום על תגלית גז בקידוח "כריש". הדיווח הוא הליך פרוצדוראלי בלבד, הנדרש על פי תקנות ניירות ערך בעקבות הודעת החברה לפני כשבוע על מציאת "סימני פטרוליום משמעותיים" בקידוח "כריש".

 

מחלקת המחקר בברקליס, בנק ההשקעות הבריטי, יצאה בעקבות הדיווח בהודעה בדבר המשך הפוטנציאל הטמון במגזר האנרגיה בישראל. בברקליס הדגישו כי התגלית בכריש עשויה לקדם את תמיכת הממשלה ביצוא הגז הישראלי על פי המתווה של ועדת צמח.

 

הסימנים בכריש נמצאו בקידוח לעומק של 4,315 מטר, שם זוהתה שכבת גז בעובי 60 מטר. לפיכך, ההערכות הראשוניות שקידוח "כריש" מכיל בין 2.3 ל-.3.6 TCF (טריליון רגל מעוקב) גז טבעי מתחזקות. דו"ח משאבים מלא בדבר הערכת גודל המאגר צפוי להתפרסם בעוד קצת פחות מחודשיים.  

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

קידוח כריש נמצא ברישיון ALON C והוא ממוקם צפונית לקידוח לווייתן ובקו ישיר מול חופי נהריה.

 

בנובמבר 2012 ניתחה חברת הייעוץ הבינלאומית Netherland Sewell and Associates, שבמקום שוכן מאגר גז כאשר האמדן הטוב ביותר מצביע על הפקת 2 TCF. מדובר במאגר בגודל של כ-60 מיליארד מ"ק, כפול מנפח "ים תטיס" ושווה ערך ל-11 שנות צריכה בישראל (ביחס לשיא הביקוש שנרשם בסוף 2010, תקופה שבה המשק הישראלי ניזון מספק גז ישראלי וספק גז מצרי).

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x