$
בורסת ת"א

כלל ביוטכנולוגיה: הצלחה בניסוי של אנדרומדה במוצר לטיפול בסוכרת נעורים

הניסוי לימד כי המוצר של אנדרמודה משפר את מצבם של חולים שהמשיכו את הטיפול בשנה השלישית והרביעית

ניר צליק 15:2721.05.13

במקביל להפסקת המגעים למיזוג די-פארם, הודיעה כלל ביוטכנולוגיה על הצלחה בניסוי של החברה הבת, אנדרומדה (84%), בתרופה למחלת סוכרת נעורים (Diapep 277).

מטרת הניסוי היתה לבחון את הבטיחות והיעילות של התרופה במשך שנתיים נוספות, שהן שלב הניסוי השלישי, מעבר לשנתיים הראשונות שלאחר האבחון, שבנוגע אליהן כבר בוצע הניסוי בשלבים קודמים. מדדי היעילות של הניסוי היו בחינת השפעת התרופה על שימור תאי הבטא בלבלב, המפרישים את האינסולין, ויכולת החולים לשמור על איזון ברמת הסוכר, תוך בדיקת פרופיל הבטיחות של התרופה.

 

שלמה דגן מנכ"ל אנדרומדה שלמה דגן מנכ"ל אנדרומדה צילום: צפריר אביוב

 

הניסוי נערך בשלושה מרכזים רפואיים בישראל וכלל 28 חולים שטופלו במשך שנתיים במסגרת הניסוי בשלב השלישי ו-15 חולים שהיו בקבוצת הביקורת בניסוי המקורי. כלומר, בעוד שקבוצת הביקורת טופלה שנתיים בלבד (תקופת ניסוי ההמשך), קבוצת הניסוי (בשלב השלישי) טופלה שנתיים נוספות. 

 

על פי תוצאות הניסוי, שחולים שטופלו במשך ארבע שנים החל מזמן האבחנה היו בעלי יכולת טובה יותר להפריש אינסולין לעומת חולים שטופלו במשך שנתיים בלבד. בנוסף, הם גם שמרו על איזון סוכר טוב יותר. הניסוי מראה שטיפול ארוך טווח הוא בטוח ועשוי להועיל לחולים בשמירה על איזון מטבולי.

מה דעתך על מניית כלל ביוטכנו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שוק סוכרת הנעורים כולל כ-60 אלף חולים חדשים בשנה. הניסויים הקודמים הראו כי המוצר של אנדרומדה יעיל לשנתיים, ולפיכך נתח השוק שלו היה מוגבל ל-120 אלף איש בלבד. לאחר שהניסוי הנוכחי הראה יעילות על פני תקופה של ארבע שנים, נראה כי מדובר בנתח שוק גדול הרבה יותר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x