שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המתנה לחג של פישר: הבורסה ננעלה בעליות - הבנקים קפצו ב-1.3%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-1%. עליות של עד 0.5% באג"ח הממשלתי; פישר הוריד במפתיע את הריבית ל-1.5%, והכריז כי ירכוש 2.1 מיליארד דולר עד סוף השנה; מחזור המסחר - 1.27 מיליארד שקל

שי סלינס 16:2913.05.13
התגברו העליות בבורסה של תל אביב לקראת הנעילה לאחר הורדת הריבית של בנק ישראל והתוכנית לרכישת מט"ח עליה הכריז. מחזור המסחר הסתכם ב-1.27 מיליארד שקל. 

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נדל"ן 15 נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40 תל בונד 60

 

ריבית בנק ישראל תרד ב-0.25% לרמה של 1.5% החל מיום שישי הקרוב, כך הודיע במפתיע בנק ישראל. כמו כן החל משנה זו ובשנים הבאות ירכוש מט"ח כדי לקזז את ההשפעה של הפקת הגז על שער החליפין. על פי הערכת הבנק בשנת 2013 השיפור בחשבון השוטף מוערך בכ-2.8 מיליארד דולר. "בהתחשב בהשפעות על החשבון הפיננסי כתוצאה מהפקת הגז (תשלומים במט"ח של חברות הגז) ירכוש בנק ישראל במסגרת תוכנית זו כ-2.1 מיליארד דולר עד סוף השנה", נכתב בהודעה. בתוך כך הגיבו איגרות החוב הממשלתיות בעליות של עד 0.5%. אג"ח שחר ל-10 שנים עלתה ב-0.27% לתשואה של 3.51%.

 

מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון, האשימה הבוקר בכנס בתל אביב את האוצר ואמרה כי "אגף שוק ההון באוצר דואג לעשות אפליה, כך שלמוסדיים כדאי להשקיע בחו"ל. הם מקבלים עדיפות ברורה להשקעה בחו"ל על פני השקעה בארץ". לבנון התייחסה לירידה במחזורי המסחר בבורסה ואמרה כי "זהו כדור שלג שאם לא נעצור אותו, נגיע למצב שאין שוק הון. ואז אולי גם לא יהיה מקום לאגף שוק ההון. יש רגולטורים ויש לאגף שוק ההון תפקידים חשובים. הרגולטורים הם השומרים שלנו. אבל אני שואלת - מי ישמור על השומרים? ומכאן אני קוראת ליו"ר ועדת הכספים – עליכם מוטל התפקיד לשמור על השומרים. אני חוששת שכשנתעשת ונרצה להחזיר את ההשקעות לארץ, כבר לא יהיה לנו שוק להחזירם".

 

במקביל בירושלים, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי תקציב הביטחון יקוצץ בסכום של 3 מיליארד שקל בשנה, ולא 4 מיליארד שקל כפי שהציע משרד אוצר. לדברי נתניהו, ההחלטה לא תצריך קיצוצים נוספים בסעיפים אחרים בתקציב המדינה, בשל ההסתמכות על רזרבות תקציביות משנים קודמות. 

 

 

שוק האג"ח

ירון זר, אנליסט אנרגיה בכלל ברוקראז', התייחס לצניחה של 25% במניית בזןבחודשיים האחרונים ולירידות החדות באיגרות החוב של פטרוכימיים, חברת האחזקות של דויד פדרמן, אשר הנכס העיקרי שלה הן מניות בזן. אג"ח של חברת פטרוכימיים מסדרה ג' נסחרות בתשואה לפדיון של כ-20%, אג"ח מסדרה ו' נסחרת בתשואה של כ-70% ואג"ח מסדרה ה' בתשואת זבל של מעל ל-100%. "חלק מהמהלך מיוחס לתיקון 68 לחוק עידוד השקעות הון, במסגרתו חברה תעשייתית אשר מייצאת מעל 25% מהמחזור שלה זכאית לשלם מס מופחת. בזן צפויה להיכנס למסלול זה ב-2015 ולשלם מס בשיעור של 12% במקום מס חברות של 26%. עד אז היא צפויה לנצל הטבות מס אחרות, כולל הפסדים לצורכי מס ופחת מואץ בגין השקעות חדשות, כך שבשנים 2014-2013 בזן לא צפויה לשלם מס כלל".

 

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"במסגרת התקציב החדש שהוגש אך טרם אושר, האוצר מבקש לקצץ בהטבות המס, כפועל יוצא, בזן צפויה לשלם החל מ-2015 מס בשיעור של 15% במקום 12% כאמור. בזן היא בעלת מינוף גבוה יחסית, עם יחס הון עצמי למאזן של 16%, כך שהשפעת מיסוי זו מפחיתה כ-7% משווי החברה. מעבר לכך, בתקופה האחרונה מרווחי הזיקוק נחלשו, אבל להערכתי בטווח המיידי יש לכך השפעה שולית על שווי החברה. המשך הירידות יתכן שנובע מחשש המשקיעים מגורמים אחרים." סיכם זר.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

 

מניות במרכז

הכנסות סלקוםברבעון הראשון ירדו ב-20.6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-1.258 מיליון שקל. החברה מסבירה את הירידה בשחיקה המתמשכת במחירי שירותים לאור התחרות הגוברת בשוק הסלולר בשנה האחרונה. בשורה התחתונה הרווח הנקי של החברה לרבעון הראשון הסתכם ב-67 מיליון שקל בהשוואה ל-173 מיליון שקל – צניחה של 61.3%.

 

פריון נטוורקס דיווחה על זינוק של 166% ל-5.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2013. ההכנסות של החברה יותר מהופלו ל-27.6 מיליון דולר.

 

קבוצת בזק דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2013 והציגה ירידה בשורה התחתונה והעליונה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, וזאת בעיקר מהחרפת התחרות בשוק התקשורת. ההכנסות של בזק ירדו ב-12% ל-2.4 מיליארד שקל. הרווח הנקי ירד ב-15% ל-497 מיליון שקל. ההכנסות החברה הבת, פלאפון, הסתכמו בכ- 964 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 1.24 מיליארד שקל ברבעון הראשון אשתקד - קיטון של 22.5%.

 

אילנית שרף מפסגות התייחסה לדו"חות בזק כתבה כי "הרבעון משקף המשך שחיקה בפעילות הקווית והתכווצות בפעילות פלאפון. המשך השחיקה בהכנסות פלאפון מעלה את התלות של בזק בתוצאות מגזר זה. החברה הצליחה להאט הרבעון במשהו את השחיקה בהכנסות ממפ"א (מפעיל פנים ארצי) באמצעות הקטנת הנטישה של המנויים והעלאת ה- ARPU מאינטרנט. עם זאת תחום זה צפוי להיות מושפע לרעה משינויים רגולטורים ומשינוי מבנה התחרות בענף".

 

נייר חדרה דיווחה על מעבר לרווח ברבעון הראשון של השנה לעומת הפסד שרשמה ברבעון המקביל ב-2012. מכירות החברה ירדו ב-6.1% ל-476.8 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, לעומת מכירות של 507.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב-1.5 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.6 מיליון שקל בתקופה המקבליה אשתקד.

כיל, ענקית הדשנים הישראלית, סכמה את הרבעון הראשון של השנה בעלייה של 6% ברווח הנקי ל-305 מיליון דולר לעומת רבעון מקביל אשתקד. המכירות של כיל עלו ל-1.64 מיליארד דולר, לעומת מכירות של 1.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

גלעד אלפר, אנליסט בכיר באקסלנס ברוקראז', התייחס לתוצאות וכתב כי "למרות הרבעון הסולידי וצפי לרבעון שני דומה, בטווח הקצר-בינוני תשומת הלב ממוקדת בצעדי הממשלה. לאחר שרכישת כיל על ידי פוטאש קורפ. ירדה מעל הפרק, האירוע הבא המכריע הוא החלטה אפשרית של הממשלה על הקמת ועדת המשאבים הטבעיים. להערכתנו הסיכויים להקמת ועדה כזו הם גבוהים. לפיכך, אנו ממשיכים לטעון שעדיף לבנות חשיפה למגזר האשלג על ידי השקעה בחברות אחרות בתחום".

 

ריט 1 דיווחה היום על עלייה של 16% בהכנסות מדמי שכירות (NOI) ברבעון הראשון ל-41.8 מיליון שקל. ה-NOI מנכסים זהים עלה רק ב-1% ל-36.4 מיליון שקל.

 

סמנכ"ל הכספים של טבע, אייל דשא, התייחס אתמול בכנס בתל אביב למצב החברה ביום שאחרי הקופקסון על רקע פקיעת הפטנטים המגינים על התרופה לטיפול בטרשת נפוצה בספטמבר 2015 ואמר כי "יש לנו אינדיקציות לניסויים גנרים בקופקסון באסיה, אך לא בארה"ב ובאירופה. הסיבה לכך היא שאי אפשר לבצע ניסוי בארה"ב בלי לקבל אישור של ה-FDA ואילו באסיה העניין אפשרי". דשא ניסה להגן על תרופת הדגל של טבע ואמר כי "הקופקסון לא יעלם מהעולם, יהיה קשה מאוד להשיק גרסה גנרית למוצר וייקחו עוד כמה שנים טובות עד שיהיה תחליף גנרי בשוק", הוסיף.

 

חברת האופנה גולף, דיווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה, לפיהן עיתוי חג הפסח, בין היתר, הגביר את המכירות והחברה רשמה זינוק ברווח התפעולי וברווח הנקי. הכנסות החברה עלו ב-13.5% ל-174 מיליון שקל ברבעון הראשון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x