$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נציגי אג"ח אי.די.בי פתוח לנוחי דנקנר: "רוצים לדבר"

דנקנר יחל השבוע בשיחות להסדר חוב חדש מול לאומי ומזרחי־טפחות בגנדן, אלשטיין הגיע להסכמות עקרוניות עם נציגות אחזקות על הזרמת 57 מיליון דולר. היום ימונו הדירקטורים החדשים בחברה

גולן חזני 07:0712.05.13

המגעים בין אי.די.בי לבין נציגויות מחזיקי החוב מתקדמים. ל"כלכליסט" נודע כי עוד לפני חג השבועות עשויה להתקיים פגישה ראשונה בין החברה לנציגות אי.די.בי פתוח, ובמקביל צפויה באותו זמן אי.די.בי אחזקות לקבל כבר היום מאדוארדו אלשטיין, איש העסקים הארגנטינאי, את ההתחייבות להשקעה של 57 מיליון דולר בהנפקת זכויות של אי.די.בי אחזקות.

 

הפגישה עם נציגות אי.די.בי פתוח צפויה להתקיים לאחר שביום רביעי האחרון שלח איל רוזובסקי, עורך הדין של הנציגות, מייל לשוני אלבק, המשנה למנכ"ל אי.די.בי אחזקות, ובו ביקש פגישה של אנשי הנציגות עם החברה: "אנחנו מעוניינים להיפגש ולשוחח על מתווה הסדר. עם זאת, אנו דורשים שמי שייבחר לקיים את המו"מ מולנו לא יהיה קשור לאי.די.בי אחזקות כדי שלא יהיה בניגוד עניינים".

 

מוכנים לדבר

 

אלבק השיב כי החברה מוכנה לדבר, אולם הבהיר כי השיחות לא יהיו סביב מתווה ההסדר שמציעה נציגות בבית המשפט, אלא סביב מתווה שונה לחלוטין. השיחות אמורות להתקיים במקביל לעבודתו של פרופ' אמיר ברנע, המומחה למימון. המומחה מטעם בית המשפט אייל גבאי ביקש לשכור את ברנע כיועץ שיקבע אילו מבין הערכות השווי שהוצגו לבית המשפט הן המתאימות ביותר לחברה ואולי להציע הערכת שווי משלו.

 

גבאי והמשקיף שמינה בית המשפט חגי אולמן לוחצים על הצדדים להידבר, כפי שרמז בית המשפט. "כל מה שמעניין את אולמן הוא שהחברה והנציגות יגיעו להסדר", אמר מקורב לצדדים. אולמן הגיע להסכם עם החברה על קיצוצים של נציגי נוחי דנקנר, בעל השליטה, בדירקטוריון החברה, לחמישה חברים, מול ארבעה חברים מטעם הציבור, ואולמן ישמש כמשקיף בישיבות. השמות יפורסמו היום והמהלך יהיה כרוך בהתפטרות של ארבעה חברי דירקטוריון אי.די.בי פתוח מטעם בעל השליטה. המהלך הנו חלק מהמהלך שעליו לחץ אולמן בהוראת הכנ"ר דוד האן ובהסכמת החברה להגביר את הממשל התאגידי.

 

שוני אלבק שוני אלבק צילום: עמית שעל

 

הסכמות עקרוניות

 

התקדמות גדולה יותר נרשמה בגזרת אי.די.בי אחזקות. הנציגות הגיעה להסכמות עקרוניות על נוסח הסכם ההתחייבות החיתומית של אלשטיין להשקעה בחברה בהנפקת הזכויות. כזכור, הנציגות דרשה שלא תהיה תלות של ההסכם בהסכמות של הבנקים המממנים של גנדן.

 

אלשטיין הגיע לארץ בשבוע שעבר ונכח עם דנקנר בחגיגת בר המצווה של בנו של הרב יאשיהו פינטו, שתיווך בינו לבין דנקנר. לערוץ 2 אמר דנקנר באותו אירוע: "אי.די.בי תשרוד. נתגבר על כל המכשולים. יש לנו הרבה מאוד אתגרים שהם גם בחברות התפעוליות, אבל לצערי בעיקר במתן פתרונות פיננסיים הולמים מחברות האחזקה, באופן כזה שכל בעלי החוב שלנו יקבלו את כספם בחזרה. זה לא יקרה מיד, זה יקרה על פני תקופה, אבל זו המשימה שלי".

 

דנקנר יחל השבוע, עם נציגיו של אלשטיין, במו"מ מחודש על הסדר חוב עם הבנקים המממנים של גנדן, לאומי ומזרחי טפחות, כדי להגיע להסדר שלא יכלול מחיקה של החוב. כזכור ההסדר הקודם עורר מחאה ציבורית חריפה לאחר שלאומי כלל בו מחיקה של 150 מיליון שקל חוב של גנדן, אף שמדובר היה בהסדר שהזרים לבנק מזומנים של 150 מיליון שקל שאותם כבר הפריש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x