$
מט"ח וסחורות

פישר לא מוותר: ממשיך לרכוש עשרות מיליוני דולרים בשוק

זאת לאחר שלפני יומיים רכש כ-100 מיליון דולר במטרה לבלום את התחזקות השקל; שערו היציג של הדולר נקבע בשפל של שנה וחצי - 3.57 שקלים

גולן חזני ושי סלינס 16:2602.05.13

נגיד בנק ישראל לא מוותר במאבק להחלשת ערכו של המטבע הישראלי מול סל המטבעות הזרים. לפני מספר דקות החל בנק ישראל לרכוש עשרות מיליוני דולרים בשוק וזאת בהמשך לרכישות שביצע הבנק לפני כיומיים

 

סבב הרכישות הנוכחי של בנק ישראל החל לאחר קביעת שערו היציג של השקל שהתחזק ב-0.4% מול מקביליו - היורו והדולר. שערו היציג של הדולר נקבע על 3.57 שקלים, והיורו היציג נקבע על 4.7 שקלים.

 

כלכלני ATRADE התייחסו הבוקר, לסבב הרכישות הנוכחי של הבנק וכתבו כי "בנק ישראל אינו מצליח לבלום את התחזקותו של השקל בשלב זה, בטח שלא עם התערבויות הנקודתיות שנראו השבוע. הספקולנטים מבינים כי ידו הנוקשה של פישר כבר לא קיימת והם מנצלים זאת היטב".

 

"יתכן כי עצם העובדה שהנגיד מסיים את תפקידו בקרוב, פוגעת במידה מסוימת ביכולתו לעצור את מתקפת הספקולנטים. בעבר, פישר שם את משימת עצירת המפולת של הדולר בראש סדר העדיפויות שלו וזה למעשה התבטא בהתערבויות אגרסיביות לעיתים קרובות ובהיקפים גדולים מאוד, דבר אשר הרתיע במידה רבה את הספקולנטים וגרם לשינוי מגמה בשוק", הוסיפו.

 

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: מיקי אלון

 

 

x