$
בורסת ת"א

טבע היכתה את התחזיות למרות ירידה בהכנסות וברווח הנקי

הרווח הנקי למניה ברבעון הראשון ירד ב-24% והסתכם ב-1.12 דולרים. ההכנסות ירדו ב-4% והסתכמו ב-4.9 מיליארד דולר. ההכנסות מקופקסון עלו ב-17% ל-1.1 מיליארד דולר. בנוסף הכריזה החברה על חלוקת דיבידנד של 1.15 שקלים למניה

שי סלינס 14:0302.05.13

"אנו מרוצים מתוצאות הרבעון הראשון של השנה - במיוחד מעסקי התרופות היחודיות שלנו והמיזם המשותף בתחום התרופות ללא מרשם", כך סיכם ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבעאת תוצאות החברה לרבעון הראשון של השנה. 

 

בשורה העליונה הכנסות ענקית הגנריקה הישראלית הסתכמו ברבעון הראשון של השנה ב-4.9 מיליארד דולר, בהשוואה להכנסות של 5.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל לפני שנה.

 

ההכנסות של טבע כתוצאה ממכירת התרופה לטרשת נפוצה, הקופקסון, עלו ב-17% ל-1.1 מיליארד דולר. הגידול בהכנסות נבע בעיקר מעלייה בכמויות ובמחיר

בארה"ב, שם עלו ההכנסות ב-31% ל-806 מיליון דולר וכן מקבלת זכויות השיווק וההפצה באירופה. עם זאת, ההכנסות מקופקסון מחוץ לארה"ב ירדו ב-12% ל-258 מיליון דולר. 

 

ההכנסות מתרופות יחודיות (מקור) היוו כ-42% מסך ההכנסות של טבע - בדומה לרבעון הראשון של 2012.

 

מבחינת פילוג המכירות לפי אזורים גיאוגרפים, טבע רשמה ירידה של 11% ל-2.4 מיליארד דולר במכירות בארה"ב, וזאת בעיקר כתוצאה מירידה במכירות פרוביג'יל (תרופה המשמשת להגברת העירנות בחולים הנוטים לישנוניות בשעות היום). המכירות באירופה עלו ב-11% והסתכמו ב-1.5 מיליארד דולר בעיקר כתוצאה מזינוק במכירות של התרופות ללא מרשם.

 

טבע רשמה גידול חד במכירות התרופות ללא מרשם (OTC). הכנסות ממכירות אלו זינקו ב-56% ל-306 מיליון דולר. עלייה זו נבעה בעיקר כתוצאה מהגדלת נתח השוק באירופה ובעיקר במזרח אירופה, כתוצאה מעונת חורף קשה ומגידול במכירת תרופות ללא מרשם לחברת פרוקטר אנד גמבל.

 

מייקל היידן, סמנכ"ל מחקר ופיתוח טבע מייקל היידן, סמנכ"ל מחקר ופיתוח טבע צילום: עמית שעל

 

ירידה של 24% ברווח הנקי

בשורה התחתונה הרווח הנקי של טבע הסתכם ב-960 מיליון דולר - ירידה של 24% בהשוואה לרבעון הראשון של 2012. הרווח הנקי למניה עמד על 1.12 דולרים.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במהלך הרבעון הראשון של השנה טבע ביצעה מספר התאמות אשר השפיעו על השורה התחתונה של החברה. התאמות אלו הסתכמו ב-330 מיליון דולר, ונבעו מפחת של נכסים לא מוחשיים שנרכשו בסך של 279 מיליון דולר, הוצאות מימון של 94 מיליון דולר והטבות מס של 140 מיליון דולר. לשם השוואה

 טבע ביצעה התאמות דומות של 1.2 מיליארד דולר ו-822 מיליון דולר ברבעונים הרביעי והשלישי של 2012, בהתאמה. 

 

תחזיות האנליסטים בוול סטריט עמדו על רווח נקי של 1.1 דולרים למניה והכנסות של 4.86 מיליארד דולר.

 

כמו כן דירקטוריון החברה הכריז על תשלום דיבידנד של 1.15 שקלים למניה בגין הרבעון הראשון. היום הקובע לתשלום יהיה ה-20 במאי ויום התשלום נקבע ל-3 ביוני.

 

"התוצאות הגנריות עמדו בציפיות"

לוין המשיך ואמר כי "התוצאות של העסק הגנרי, שהינו מרכיב מרכזי בפעילות העסקית של טבע, עמדו בציפיות שלנו והיו חזקות במיוחד במערב ובמזרח אירופה".

 

"במהלך השנה האחרונה, התחלנו ליישם את התוכנית האסטרטגית אותה הצגנו בחודש דצמבר האחרון, ובצירוף המינויים הבכירים עליהם הכרזנו לאחרונה, יש לנו עתה את המבנה הארגוני הדרוש על מנת להמשיך ולתמוך בתוכנית זו. אני מאמין מאד שטבע מוכנה לנצל את ההזדמנויות העומדות בפניה כיום ולהתמודד בהצלחה עם התמורות תפקודנה את התעשייה שלנו בעתיד", הוסיף מנכ"ל החברה..

בטל שלח
    לכל התגובות
    x