$
בורסת ת"א

מחזיקי אי.די.בי אחזקות: "לא ניתן יד לפעולה חד צדדית של מחזיקי אי.די.בי פתוח"

יואב ערמוני, מנכ"ל קרן הפנסיה הוותיקה גלעד טוען כי יסכים לשתף פעולה בין המחזיקים אך מתנגד לפנייה החד צדדית של מחזיקי אג"ח פתוח לבית המשפט

רחלי בינדמן 14:1121.04.13

"מיד לאחר שחתמנו על מתווה הסכמות להסדר חוב עם אי.די.בי דרשנו שכספי המשקיע אלשטיין יופקדו בנאמנות בישראל", כך אמר היום (א') יואב ערמוני, מנכ"ל קרן הפנסיה הוותיקה גלעד בראיון ל"כלכליסט".

"הדרישה שלנו מקבלת משנה תוקף לאור העמדה של בנק לאומי בנושא", הוסיף ערמוני שיושב בנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות.

 

אדוארדו אלשטיין ונוחי דנקנר אדוארדו אלשטיין ונוחי דנקנר צילום: אוראל כהן

 

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות פנתה לאחר חופשת הפסח לאי.די.בי אחזקות עמה חתמה על מתווה להסדר חוב המבוסס על הזרמת כספים של המיליונר אדוארדו אלשטיין, ודרשה כי הכספים הללו יופקדו בנאמנות עד ה-28 באפריל. הנציגות הבהירה כי אם הכספים לא יופקדו בנאמנות היא תבחן את המשך דרכה. "נפעיל אופציות אחרות שעומדות לרשותנו אם הכספים לא יופקדו. אנחנו יכולים להשתלט על החברה או לפרק אותה", אמר ערמוני.

 

ערמוני גם התייחס לאפשרות חבירה של נציגות אחזקות לנציגות פתוח שמגישה ברגעים אלו ממש בקשה לבית המשפט להסדר כפוי באי.די.בי פתוח, הברה הבת. "מדובר באופציה בהחלט רלוונטית. אבל כל עוד נציגות אי.די.בי פתוח תפעל באורח חד צדדי ותלך לבית משפט לדרוש הסדר כפוי - אנחנו נעשה הכל להיאבק במהלך הזה ולהגן על הנכס העיקרי של אי.די.בי אחזקות - החברה אי.די.בי פתוח", אמר

 

" אנחנו מאמינים כי ניתן לשקם את אידי.בי פתוח. כמובן שאם מחזיקי האג"ח שלהם ידברו איתנו קודם ונפעל בצורה מתואמת ובהסכמה אנחנו מוכנים ללכת איתם. בעבר דיברנו איתם והשיחות נפסקו, כי מה שהם הציעו לנו לא היה רלוונטי. עם זאת, הדרכים בהחלט יכולות להתאחד מחדש אם נפעל יחד. הם יודעים את מספרי הטלפון שלנו", הוסיף ערמוני.

 

באשר לשאלה מדוע הנציגות של אחזקות לא דרשה כי אלשטיין יפקיד את הסכום בנאמנות עוד לפני שחתמו על מתווה ההסדר אמר ערמוני: "יש דינמיקה של משא ומתן. הגענו להסדר מוסכם. אם אדון אלשטיין רוצה שההסדר יצא לפועל שישים את הכסף בנאמנות. זה הכל חלק מאותו משא ומתן. האינדיקציות שלנו מהנהלת אי.די.בי היא שאלשטיין קיים ויש לו כסף ויש לו יכולת. הם צריכים להעביר לנו בקרוב את תשובתו של אלשטיין באשר להפקדת הכספים בנאמנות. אנחנו נמצאים בצומת מאד רגיש ותוך שבוע וחצי עד ה-28 בחודש התמונה תתבהר. צריך להתאזר בסבלנות. אם הכסף לא יגיע נבחן אפשרות להשתלט על החברה, נעשה הכל לטובת העמיתים שלנו", סיכם ערמוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x