$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נציגות אי.די.בי אחזקות בוחנת חידוש המגעים עם נציגות אי.די.בי פתוח

ל"כלכליסט" נודע כי על רקע ההתפתחויות האחרונות בוחנת הנציגות שחתמה על הסדר עם אי.די.בי את צעדיה ושוקלת חבירה למחזיקי חברת הבת בפנייה לערכאות

רחלי בינדמן 18:4619.04.13

ההחלטה המרעישה של בנק לאומי לבטל את כוונתה למחוק לחברת גנדן חוב של 150 מיליון שקל עושה אותות גם בקרב מחזיקי האג"ח. ל"כלכליסט" נודע כי נציגות אי.די.בי אחזקות המורכבת מבית ההשקעות אקסלנס ומקרן הפנסיה גילעד הוותיקה בוחנת חידוש המגעים עם נציגות האג"ח של חברת הבת אי.די.בי פתוח לחבירה משותפת כנגד קבוצת אי.די.בי.

 

לפני כחודשיים החלה נציגות אי.די.בי אחזקות לקיים מגעים עם נציגות אי.די.בי פתוח. במסגרת אותם מגעים הציעה נציגות פתוח המורכבת מפסגות, קרן יורק והפניקס, כי בתמורה לכך שמחזיקי האג"ח של אחזקות יפנו לבית המשפט וידרשו את פירוק החברה, יתנו מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות פיצוי בדמות מניות של אי.די.בי פתוח לאחר השתלטות משותפת על חברת הבת.

 

אלא שבנציגות אחזקות שבראשה עומדים יואב ערמוני, מנכ"ל גילעד ועוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס החליטו כי ההצעה של הנהלת אי.די.בי אחזקות להסדר חוב - הזרמת מזומן מידי ההשקעה הצפויה של המיליונר אדוארדו אלשטיין עדיפה וחתמו על הסדר חוב עם אי.די.בי אחזקות.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בשבוע הבא צפויים מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח לפנות לבית המשפט ולדרוש הסדר חוב כפוי באי.די.בי פתוח. זאת אף על פי שאי.די.בי פתוח נחשבת לכאורה בעלת כושר פירעון והצליחה לחמוק מלהכליל בדוחותיה הערת עסק חי. אלא שמחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח המיוצגים על ידי עו"ד גיא גיסין ואיל רוזובסקי משוכנעים כי אי.די.בי פתוח היא במצב של חדלות פרעון וכך גם יטענו בבית המשפט. לכאורה, במצב כזה מחזיקי האג"ח של פתוח כבר לא זקוקים למחזיקי האג"ח של אחזקות. עם זאת, הצטרפות מחזיקי האגח של אי.די.בי אחזקות צפויה לעזור למחזיקי פתוח משמעותית בהצלחת ההליך המשפטי ובהשתלטות על אי.די.בי פתוח ולקיחתו מבעל השליטה נוחי דנקנר.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: גיא אסיאג

 

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות חתמו על ההסדר עם דנקנר על בסיס ההנחה שאלשטיין יזרים לגנדן 300 מיליון שקל וחלק מהסכום יוזרם למחזיקי אי.די.בי אחזקות, חברת הבת של גנדן. אלא שרק לאחר שנחתם הסדר החוב נזכרו מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לדרוש מאי.די.בי כי כספי הזרמת אלשטיין יופקדו בנאמנות, דרישה שעדיין לא התרחשה.

 

תגובת נציגות אידיבי אחזקות: "הנציגות תקיים הערכת מצב מחודשת בעקבות הודעת בנק לאומי"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x