שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

ג'נרל אלקטריק: ההזמנות לציוד ושירותים ברבעון הגיעו לשיא - 216 מיליארד דולר

ענקית האלקטרוניקה הכתה תחזיות האנליסטים ודיווחה על רווח תפעולי של 39 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 35 מיליארד דולר - ללא שינוי

סוכנויות הידיעות 19:1419.04.13

ג'נרל אלקטריק סיימה את הרבעון עם רשימת הזמנות הציוד והשירותים הגדולה ביותר שלה מאז ומעולם, בשווי 216 מיליארד דולר.

 

ג'נרל אלקטריק דיווחה על עלייה של 16% ברווחיה ברבעון הראשון של השנה, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. החברה, שהיכתה את תחזיות האנליסטים, דיווחה בין השאר על רווחיה ממכירת האחזקה הנותרת שלה ב-NBC יוניברסל.

 

מנכ"ל ג'נרל אלקטריק, ג'פרי אימלט ניסה לצמצם את תלותה של החברה בזרוע הפיננסית שלה במהלך השנים האחרונות באמצעות קידום החטיבה התעשייתית שלה, המוערכת יותר בעיני המשקיעים. הסביבה הכלכלית הקשה אילצה את ג'נרל אלקטריק לעשות מאמץ כדי לשפר את שולי הרווח של חטיבה זו.

 

היום מסרה החברה כי הכנסתה מהחטיבה התעשייתית שלה, שכוללת מחלקות תשתית אנרגיה ותעופה, ירדה ב-5.7% עד ל-22.67 מיליארד דולר. הרווח מהחטיבה ירד ב-11% עד ל-2.94 מיליארד.

 

אימלט אמר שהשווקים של החברה הראו מגמה מעורבת, כאשר המכירות בשוק האמריקאי ובשווקים המתעוררים עמדו בציפיות, אבל ההכנסה מהחטיבה התעשייתית באירופה הייתה נמוכה מהצפוי. בסך הכול, שוקי המים והחשמל הראו ביצועים גרועים מהצפוי במיוחד באירופה, עובדה שהשפיעה על רווחי החברה.

 

מנכ"ל החברה ג'פרי אימלט מנכ"ל החברה ג'פרי אימלט צילום: סטיב צ'רנין

 

אימלט הוסיף שג'נרל אלקטריק "תמיד ציפתה שהחלק הראשון של 2013 יהיה קשה", ושהחברה מצפה ששוקי החשמל והמים ישתפרו במהלך השנה ויהפכו חיוביים בחציון השני שלה.

 

ההכנסה מהזרוע הפיננסית של ג'נרל אלקטריק, GE Capital, עלתה ב-1.7% עד ל-11.54%, בעוד הרווח עלה ל-8.7%, עד ל-1.93 מיליארד דולר. החברה דיווחה על רווח כולל של 3.53 מיליארד דולר, או 34 סנט למניה, בהשוואה ל-3.03 מיליארד או 29 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד.

 

הדיווח של ג'נרל אלקטריק כלל רווח חד פעמי של 8 סנט למניה ממכירת האחזקה הנותרת שלה ב-NBC יוניברסל. רווח זה הצטמצם ל-4 סנט למניה לאחר ניכוי הוצאות ארגון מחדש והוצאות אחרות.

 

הרווח התפעולי של החברה, שלא כולל הוצאות על תשלומי פנסיה, עמד על 39 סנט למניה, זאת לעומת 34 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. הכנסת החברה נותרה זהה להכנסה ברבעון המקביל אשתקד ועמדה על 35 מיליארד דולר.

 

בסקר שערכה תומסון-רויטרס חזו אנליסטים רווח של 35 סנט למניה או 34.51 מיליארד דולר עבור ג'נרל אלקטריק.

 

בחודש פברואר הסכימה חברת הטלוויזיה בכבלים קומקאסט (Comcast) לרכוש את אחזקתה של ג'נרל אלקטריק ב-NBC יוניברסל, שגודלה 49%. קומקאסט שילמה לג'נרל אלקטריק 16.7 מיליארד דולר במסגרת העסקה וסיפקה לאחרונה מאגר מזומנים אותו היא יכלה לחלק למחזיקי המניות ולהשקיע בחטיבה התעשייתית.

 

עסקי התשתיות והאנרגיה מהווים נדבך מרכזי בתוכניות הצמיחה של ג'נרל אלקטריק, זאת על רקע התכווצות הזרוע הפיננסית שלה. מוקדם יותר החודש אישרה ג'נרל אלקטריק כי היא הסכימה לרכוש את יצרנית ציוד הפקת הנפט לופקין בתמורה ל-3.3 מיליארד דולר במזומן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x