שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

גוגל הכתה את תחזיות הרווח עם 11.58 דולר למניה; ההכנסות מפרסומות גדלו ב-20%

אנליסטים צפו כי החברה תדווח על רווח מתואם של 10.68 דולר למניה; ההכנסות של גוגל ברבעון הסתכמו ב-11.01 מיליארד דולר לעומת צפי להכנסות של 11.2 מיליארד דולר

מעין מנלה 23:1718.04.13
ענקית החיפוש באינטרנט, גוגל דיווחה הערב (ה') לאחר תום המסחר בוול סטריט על תוצאותיה לרבעון הראשון והכתה את התחזיות עם רווח מתואם של 11.58 דולר למניה והכנסות של 11.01 מיליארד דולר.

 

הרווח הנקי של גוגל עלה ב-16% והסתכם ב-3.35 מיליארד דולר, או 9.94 דולר למניה בהשוואה לרווח של 2.89 מיליארד דולר או 8.75 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד.

 

גוגל גוגל צילום: בלומברג

 

התוצאות הן של שלושת החודשים הראשונים של השנה, זמן בו בדרך כלל חלה האטה בפרסום באינטרנט לאחר שיא עונת הפרסום בתקופת החגים. למרות זאת , ההכנסות של גוגל מפרסומות גדלו בכמעט 20% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בהתאם לתחזיות. הקישורים הממומנים, אשר מודדים את תדירות השימוש במודעות ממומנות של גוגל, עלו ב-20% בהשוואה לרבעון הראשון המקביל.

 

יכולתה של גוגל להמשיך לצמוח הביאו לכך ששווי השוק של החברה עומד על כ-260 מיליארד דולר. מדובר בשווי השוק השני בגודלו אחרי אפל לחברת טכנולוגיה. מחיר המניה של גוגל טיפס ביותר מ-10% עד כה השנה, מעט יותר ממדד S&P 500.

מה דעתך על מניית GOOGLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אנליסטים צפו בממוצע כי החברה תדווה על רווח של 10.64 דולר למניה לגבי הכנסות של 11.2 מיליארד דולר. ברבעון המקביל בשנה שעברה גוגל דיווחה על רווח של 2.9 מיליארד דולר, או 8.75 דולר למניה. הרווח המתואם עמד על 10.08 דולר למניה וההכנסות הסתכמו ב-10.6 מיליארד דולר.

 

אירוע משמעותי שקרה במהלך הרבעון הראשון בחטיבת מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל הוא שהמנהל, אנדי רובין, התפטר והחליף אותו מנהל מחלקת הדפדפן כרום, סונדר פיצ'אי. המשקיעים ימתינו לראות מה קורה עם מערכת ההפעלה. למרות המסרים של סמסונג וגוגל כי השותפות ביניהן חזקה, גוגל לא נכחה בחשיפת הגלקסי S4 של סמסונג.

 

בנוסף לשורות הרווח וההפסד המשקיעים המתינו לנתוני המחיר עבור הקלקה (cost per click) שהוא המחיר הממוצע שמפרסמים משלמים לגוגל עבור כל פעם שמשתמש נכנס דרך מודעה של גוגל. המחיר הזה ירד באופן דרמטי ברבעונים האחרונים עקב הפרסומים בסלולרי אשר זולים יותר. ברבעון הרביעי גוגל דיווחה על ירידה של 6% ב-cost per click, פחות מאשר הירידה של עד 12% אשר צפו האנליסטים.

 

העלות להקלקה, (cost per click) ירדה ב-4% ברבעון הראשון בהשוואה לרבעון הראשון של 2012. זהו שיפור מהירידה של 6% ברבעון הרביעי.  אנליסטים צפו ירידה של 2% ב-cost-per-click ברבעון הראשון של 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x