$
בורסת ת"א

פלוריסטם מכוונת לרפואת הספורט: תערוך ניסוי לטיפול בפציעות בכתף

מדובר בניסוי קליני בשלב ראשון שצפוי להעריך את הבטיחות והיעילות בהזרקה לתוך הגיד בכתף של תאי גזע משלייה

שי סלינס 12:0618.04.13

חברת פלוריסטםהעוסקת בתחום הריפוי התאי באמצעות תאי גזע מהשלייה, הודיעה היום (ה') כי בכוונתה לגשת לניסוי קליני (שלב ראשון) להערכת בטיחות ויעילות טיפול מתאי גזע מהשלייה (PLX) בחולים הסובלים מפציעות בגידים בכתף. 

 

הפציעה שכיחה בעיקר בקרב ספורטאים ומאובחנת בדרגת קושי כלשהי בכ-50% מהאוכלוסייה בגלאי 60 ומעלה. לפי נתוני האגודה האמריקנית לניתוחים אורתופדיים, כ-200 אלף חולים בארה"ב נזקקים מדי שנה לניתוח תיקון גיד הכתף, בעוד שההחלמה המלאה מהניתוח אורכת בחלק גדול מהמקרים עד שישה חודשים וכ-65% מהמנותחים חשים בתוצאות מספקות רק כשנה לאחר ההליך.

 

כיום, חולים המאובחנים עם הפציעה מקבלים מענה מוגבל מאוד למצוקתם, והטיפול הנפוץ ביותר הינו מנוחה ארוכה או קיבוע של האזור הפגוע לאחר ניתוח. כתוצאה מטיפול זה הגיד נחלש וגוברים הסיכויים שהחולה יסבול מפציעה חוזרת. אפשרויות הטיפול הנוכחיות בעיקר מפחיתות את כאבי המטופל, אך לא הוכחו בניסויים קליניים כמסייעות או מקצרות את תהליך ההחלמה של החולה לאחר ניתוח לתיקון הקרע.

 

פלוריסטם פלוריסטם צילום: עמינדב פייגנבאום בנימין אסתרליס

 

הניסוי של פלוריסטם צפוי להעריך את הבטיחות והיעילות של PLX-PAD בהזרקה לתוך הגיד ויכלול כ-30 מטופלים ויעקוב אחריהם במשך 6 חודשים.

 

מה דעתך על מניית פלוריסטם:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המחלה שכיחה מאוד ומאובחנת בדרגת קושי כלשהי בכ-50% מהאוכלוסייה בגלאי 60 ומעלה. לפי נתוני האגודה האמריקנית לניתוחים אורתופדיים, כ-200 אלף חולים אמריקניים נזקקים מדי שנה לניתוח תיקון גיד הכתף. עם זאת, ההחלמה המלאה מהניתוח אורכת בחלק גדול מהמקרים בין 4-6 חודשים וכ-65% מהמנותחים חשים בתוצאות מספקות רק כשנה לאחר ההליך.

 

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם, התייחס לניסוי ואמר כי "ניסוי זה יהווה את האינדיקציה השנייה של פלוריסטם בתחום רפואת האורתופדיה ופגיעות הספורט. בימים אלה, נמצאת פלוריסטם בשלב הראשון של ניסוי קליני לשימוש בתאי גזע מהשלייה לטיפול בפציעות שרירים שנגרמות במהלך ניתוח להחלפת מפרק ירך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x