$
שווקי חו"ל

יאהו היכתה את תחזית הרווח, אך סיפקה צפי מאכזב לרבעון השני

צופה לרבעון השני הכנסות של 1.06-1.07 מיליארד דולר - פחות מציפיות האנליסטים; יאהו רשמה ירידה של 11% בהכנסות ממודעות - יותר מהצפוי; הרווח ברבעון הראשון טיפס ב-36% ל-ל-390.9 מיליון דולר

גיא בן סימון 23:1016.04.13

ענקית האיטרנט יאהו בניהולה של מריסה מאייר פרסמה היום (ג') לאחר המסחר את התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של השנה והיכתה את תחזית הרווח אך פיספסה את תחזית ההכנסות.

 

מניית החברה יורדת ב-4% בשלב שלאחר המסחר וזאת על רקע אכזבה מההכנסות מפרסום מודעות וכן לאור תחזית הכנסות מאכזבת שסיפקה החברה לרבעון השני.

הרווח של יאהו ברבעון הראשון של 2013 עלה ב-36% ל-390.9 מיליון דולר, או 35 סנט למניה, לעומת רווח של 286 מיליון דולר, או 23 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות הסתכמו ללא שינוי מהותי ב-1.07 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 1.08 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. צפי האנליסטים היה לרווח של 24 סנט למניה והכנסות של 1.1 מיליארד דולר.

 

יאהו סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון השני של השנה לפיה ההכנסות יעמוד על 1.06-1.07 מיליארד דולר - פחות מציפיות האנליסטים להכנסות של 1.11 מיליארד דולר ברבעון השני.הרף העליון של תחזית ההכנסות שסיפקה החברה הינו ללא שינוי לעומת הכנסות הרבעון הראשון.

 

מנכ"לית יאהו מריסה מאייר מנכ"לית יאהו מריסה מאייר צילום: בלומברג

 

הנתון המשמעותי לו חיכו המשקיעים היה ההכנסות מפרסום מודעות. עם זאת נכונה להם אכזבה שכן יאהו רשמה ירידה של 11% בהכנסות ממודעות לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-455 מיליון דולר. צפי האנליסטים היה לירידה של 9% בהכנסות ממודעות. ההכנסות מענף החיפוש, להוציא מכירה לחברות עם הסכמי שותפות, ירדו ב-10% ל-425 מיליון דולר.

 

בשבוע שעבר דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי אפל ויאהו מקיימות דיונים, במטרה לבדוק האם השירותים השונים של הפורטל המקרטע יכולים לשחק תפקיד מרכזי במכשירי האייפון והאייפד הפופולריים.

 

כחלק מתהליך הרה-ארגון המאסיבי של יאהו, ענקית האיטרנט סגרה במהלך אפריל, בין היתר, את אפליקציית בלקברי הרשמית ומערכת הפורומים. מוצרים נוספים כוללים את Sports IQ, כלי האנליטיקס יאהו Clues שהיה במצב בטא, כלי הפיתוח של יאהו Updates וכן מערכת יאהו Avatars, בה משתמשים יכלו לעצב לעצמם אווטר המייצג אותם בכל התקשורת בתוך שירותי יאהו.

 

בשנתיים האחרונות, יאהו סגרה עשרות שירותים ומוצרים, ביניהם יאהו באזז, יאהו Meme, יאהו Widgets ועוד. לפני מספר חודשים, תחת מאייר, היא הפסיקה את הפיתוח של רוב התכונות והשירותים המשולבים בתוך תוכנת העברת המסרים המיידים יאהו מסנג'ר.

 

ברבעון האחרון מאייר הצליחה לעורר זעם בקרב עובדי החברה וכן בקרב ארגונים לזכויות נשים, כאשר במייל ששלחה לעובדיה נכתב כי לא יתאפשר להם יותר לעבוד מהבית, וזאת שלושה חודשים בלבד לאחר חזרתה מחופשת לידה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x