בורסת ת"א

קמהדע נכנעה ללחץ: לא תבקש אישור אופציות למנכ"ל

חברת הביומד ביקשה להעניק למנכ"ל דוד צור אופציות בתוך הכסף, אולם נסוגה מהמהלך בשל התנגדות צפויה של בעלי המניות

כלכליסט 08:5311.04.13
קמהדע, המפתחת תרופות המבוססות על חלבון ה־AAT לטיפול במחלת הנפחת התורשתית, החליטה להסיר מסדר היום את ההצעה לאשר למנכ"ל החברה דוד צור קבלה של 120 אלף אופציות. זאת, על רקע ההנחה כי אסיפת בעלי המניות לא תאשר את ההחלטה. אסיפת בעלי המניות תתקיים ביום ראשון.

מה דעתך על מניית קמהדע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על פי הזימון המקורי לאסיפה, ביקשה קמהדע, המתכוונת בחודשים הקרובים לבצע הנפקה בנאסד"ק, לאשר למנכ"ל החברה הענקה של 120 אופציות שמחיר המימוש שלהן נמוך בכ־10% ממחיר המניה בהנפקה בוול סטריט, קרי אופציות בתוך הכסף. בנוסף, על פי הזימון המקורי, צור לא היה אמור לשלם כלל כסף כדי לממש את האופציות. לפי המנגנון המוצע, צור היה אמור לקבל את שווי הפער בין מחיר האופציה למחיר המניה שבידיו ללא צורך להוציא כסף לרכישת המניה ואחר כך לממש אותה בשוק.

 

מנכ"ל קמהדע, דוד צור מנכ"ל קמהדע, דוד צור צילום: תומי הרפז

 

בעקבות ההתנגדות הצפויה של מחזיקי המניות החליטה החברה לבקש לאשר לצור לקבל 150 אלף אופציות במחיר מימוש הגבוה ב־30% ממחיר השוק הממוצע של המניה ב־30 הימים שיקדמו להענקת האופציות, כלומר - 41.47 שקל למניה. מאז ההחלטה עלה מחיר המניה של קמהדע ל־38.7 שקל, כך שלמעשה הפער כעת הוא של כ־10% בלבד. האופציות האמורות יובאו לאישור רק באסיפת בעלי המניות הבאה שמועדה טרם נקבע.

 

בשנת 2012 משך צור שכר בעלות של 3.4 מיליון שקל מקמהדע, כאשר מתוך שכר זה 1.3 מיליון שקל היו בעלות שכר בסיס והיתרה באופציות ובבונוס.

 

קמהדע עצמה סיימה את 2012 עם הכנסות של 72.7 מיליון דולר לעומת 59.5 מיליון דולר ב־2011. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב־8.6 מיליון דולר לעומת 1.5 מיליון דולר ב־2011.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x