$
בורסת ת"א

נובל אנרג'י: "לקפריסין יש יתרון על ישראל בנוגע לייצוא הגז"

במסיבת עיתונאים בניקוסיה אמר מנכ"ל החברה, צ'אק דוידסון, כי היתרון של קפריסין נובע מכך שהיא כבר בחרה מסוף לייצוא הגז. עוד הוסיף: "קיים סיכוי של 25% לרזרבות של 8-5 TCF גז טבעי בבלוק 12"

גיא בן סימון 18:2709.04.13

"לקפריסין יש יתרון על ישראל בנוגע לייצוא הגז שכן קפריסין כבר בחרה מסוף לייצוא גז טבעי נוזלי", כך אמר היום (ג') צ'אק דוידסון, מנכ"ל החברה במסיבת עיתונאים בניקוסיה. "נובל מעוניינת לבדוק את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בסקטור הגז הטבעי", הוסיף.

להערכת נובל אנרג'י, קיים סיכוי של 25% לרזרבות של 8-5 TCF גז טבעי בבלוק 12. נובל אנרג'י תדע את מלוא רזרבות הגז במאגר בסוף 2013 עד תחילת 2014. "יידרשו שלושה חודשים כדי להשלים את קידוח ההערכה בבלוק 12 ועוד שלושה חודשים כדי לסיים את בדיקת הנתונים הסופיים לגבי גודל המאגר", אמר דוידסון.

 

צ'אק דוידסון צ'אק דוידסון צילום: יובל חן

 

לדברי דוידסון, יידרשו לפחות ארבע שנים לבניית תשתית להולכת הגז הטבעי מקפריסין מרגע קבלת ההחלטה לעשות כן, והגז יגיע לבתי התושבים תוך שלוש שנים מקבלת ההחלטה.

 

בבלוק 12 נמצאו 49 מיליארד מ"ק של גז טבעי, ועוד משאבים מותנים בהיקף 97 מיליארד שהסתברות הצלחת הפקתם עומדת על 77%. לכן יש אי־ודאות בנוגע לגודל המאגר, שתהיה לה השפעה גדולה על כדאיות בניית צינור גז שיחבר את בלוק 12 לקפריסין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x