$
בורסת ת"א

תשובה רוצה למחוק את דלק ישראל מהמסחר ב-129 מיליון שקל

דלק פטרוליום הגישה הצעת רכש בפרמיה של 10%. במקביל הודיעה דלק כי קיבלה הצעות לרכישת דלק אירופה ב-800 מיליון יורו

שי סלינס 09:1409.04.13

דלק פטרוליום מקבוצת דלק  שבשליטת יצחק תשובה הגישה היום (ג') לבורסה הצעת רכש מלאה למניות דלק ישראלאשר לא נמצאות בשליטתה, במטרה למחוק את החברה מהמסחר בבורסה ולהפוך אותה לחברה פרטית. 

מדובר בהצעת רכש ל-13.1% מהון המנית של החברה לפי מחיר של 86.55 שקל למניה - פרמיה של 10% על מחיר השוק. בסך הכל צפויה דלק פטרוליום לשלם סכום כולל של 129 מיליון שקל אם אכן הצעת הרכש תתקבל.

 

לפי הודעת החברה המועד האחרון למסירת הודעות קיבול להצעת הרכש הינו ה-23 באפריל בשעה 15:00.

 

אבי בן אסייג, מנכ"ל דלק ישראל אבי בן אסייג, מנכ"ל דלק ישראל צילום: אוראל כהן

 

במקביל הודיעה היום דלק פטרוליום לבורסה כי במסגרת תהליך שהחל למכירת אחזקות החברה בדלק אירופה הנמצא בשלבים מקדמיים, התקבלו לאחרונה בחברה הצעות ראשוניות לרכישה של כלל האחזקות החברה מחברות בינלאומיות. לפי ההודעה לבורסה דלק פטרוליום תבחן את האפשרות לנהל משא ומתן עם מי מהמציעים אשר הצעתם תשקף שווי פעילות של דלק אירופה של 800 מליון יורו.

 

כמו כן הודיעה היום דלק ישראל על השלמת מתווה מכירה עקרוני בזכויותיה במתקן פי גלילות. מדובר במתקן שממוקם בין אזור צפון תל אביב לדרום רמת השרון, ששימש בעבר חברה ממשלתית הנושאת את אותו שם לאחסון דלקים. כיום מוחזקת החברה בידי המדינה, כאשר השותפות שלה הן חברות הדלק פז, דלק ישראל וסונול. לפי דלק ישראל, המכירה תתבצע לפי שווי של 69 מיליון שקל, כאשר רווח ההון לאחר מס הצפוי לדלק ישראל לאחר השלמת העסקה הוא 45 מיליון שקל.

 

דלק ישראל הנסחרת לפי שווי שוק של כמיליארד שקל, עוסקת בהפצה ובשיווק מוצרי דלק בתחנות דלק ובשיווק ישיר וכן בהפעלת חנויות נוחות. דלק פטרוליום הינה חברת אחזקות השולטת ב"דלק ישראל" וב"דלק ארה"ב", העוסקת בזיקוק ובהפצת מוצרי דלק בארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x