שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סקיילקס צפויה לסיים גיוס של עד 200 מיליון שקל מהמוסדיים

במקביל מנסה אילן בן־דב, בעל השליטה בחברה, להשלים המגעים עם קרן ויולה להלוואה של 200 מיליון שקל

גולן חזני 08:2602.04.13

סקיילקס צפויה לסיים היום או מחר גיוס של 100–200 מיליון שקל, שרובו כבר הובטח, בשעבוד של מניות פרטנר (כ־15%) הלא משועבדות שבידיה, למספר מצומצם של גופים מוסדיים. ל"כלכליסט" נודע שהגיוס נעשה באמצעות הרחבה של סדרה ו' של אג"ח סקיילקס. במקביל מנסה אילן בן־דב, בעל השליטה בחברה, להשלים את המגעים עם קרן ויולה קרדיט להלוואה של 200 מיליון שקל, ולחתום עוד לפני אסיפת בעלי האג"ח הצפויה למחר על מזכר הבנות להלוואה שתינתן ל־4–6 שנים בריבית לא נמוכה.

 

 

מחזור החוב הקצר

בעזרת הגיוס מהמוסדיים צפויה סקיילקס לנסות לבצע הצעת רכש (במחיר הפארי) לאג"ח הקצרות שלה ולמחזר את החוב הקצר לחוב בעל מח"מ ארוך. סקיילקס אמורה להחזיר למחזיקי האג"ח כ־550 מיליון שקל עד סוף 2013 והחוב הכולל שלה עומד על 1.4 מיליארד שקל.

 

אילן בן דב אילן בן דב

 

במקביל הגיע בן־דב להסכמות על הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח הגדולים בחברה־האם סאני, אולם הנציגות בראשות עופר גזית מתנגדת למתווה ההסדר. סאני לא שילמה למחזיקי האג"ח את התשלום האחרון בינואר בהיקף של כ־65 מיליון שקל.

 

מתווה ההסדר עם סאני

על פי המתווה תנפיק סאני שתי סדרות אג"ח חדשות בהיקף של 100 מיליון שקל כל אחת, האחת באג"ח להמרה והשנייה באג"ח סטרייט במח"מ של 5.5 שנים, כשבן־דב ירכוש את מניות החברה בתפוז (63%) ובמיזם הרכב מובילאיי (0.5%) תמורת סכום מינימלי של 20 מיליון שקל או 50 מיליון אג"ח של סאני.

 

סאני תקבל הלוואה של 50 מיליון שקל מצד ג' (כנראה ויולה קרדיט). 28 מיליון שקל ישמשו להחזר הלוואה לבנק מזרחי טפחות ו־22 מיליון שקל לפירעון אג"ח. המחזיקים יחליטו באסיפה הקרובה אם לקבל את ההצעה כשהתנגדות הנציגות נובעת מכך שההזרמה מבן־דב תגיע רק בעוד 4–6 חודשים, והוא מקבל זמן בלי תמורה מיידית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x